Тибо Куртоа е вистински херој во 14-та титула на Реал Мадрид во Лигата на шампионите, но покрај огромната сатисфкација, истата ќе го остави без свадбата на ...
сите 152 | | | веќе видена

Реал Мадрид по 14-ти пат во својата историја ја освои титулата во Лигата на шампионите, со што само докажа дека е едноставно недопирлив и речиси непобедлив во ...
сите 152 | | | веќе видена

Големата мешаница и нередот пред Стад де Франс го одложи големото финале во Лигата на шампиони, односно пресметката меѓу Ливерпул и Реал Мадрид започна со ...
сите 55 | | | веќе видена

Големото финале во Лигата на шампионите доцнеше 36 минути, а причина за тоа беше вистинскот хаос и големото безредие кое настана на „Стад де Франс“. Присутните ...
сите 55 | | | веќе видена

Увертирата на големото финале во Лигата на шампионите ќе се памети по доста срамни моменти, бидејќи најважниот натпревар ќе започне со големо задоцнување. Иако ...
сите 55 | | | веќе видена

Големото финале во Лигата на шампионите ќе започне со најмалки 15-минутно задоцнување, откако УЕФА и официјално објави дека е приморана да преземе такви ...
сите 55 | | | веќе видена

Огромниот хаос на Стад де Франс и илјадниците фанови пред стадионот направија вистинска лудница во Париз во текот на целиот ден, но и покрај огромното ...
сите 55 | | | веќе видена

Давид Бабунски игра се подобро во Унгарија и поради тоа се врати во националниот тим, во кој сега се очекува да добие вистинска шанса на престојните четири ...
сите 124 | | | веќе видена

Марк Маркез мораше да изврши три операции на раката по тешкиот пад на Херес во 2020-та година, но две години подоцна, осумкратниот шампион е приморан да изврши ...
сите 18 | | | веќе видена

Карло Анчелоти уште пред десетина дена изјави дека нема никакви дилеми за стартната постава во финалето и дека ја има истата во својата глава, па најверојатно ...
сите 31 | | | веќе видена

next