Поранешниот напаѓач на Челси, Тони Каскарино упати совет до управата на „сините“ да се обиде да ангажира едно супер засилување до крајот на летниот преоден ...
сите 24 | | | веќе видена

Поранешниот фудбалер на Тотенхем, Мајкл Досон упати само пофални зборови до сегашниот капитен на „петлите“, Хари Кејн чие име се поврзува со трансфер во ...
сите 102 | | | веќе видена

Некогашниот ас на Манчестер Јунајтед, Рајан Гигс се соочува со петгодишна затворска казна поради веќе познатиот случај на напад на неговата девојка и нејзината ...
сите 39 | | | веќе видена

Еден од најпознатите италијански новинари, Фабрицио Романо предмалку ја пренесе конечната одлука на македонскиот интернационалец, Горан Пандев околу неговото ...
сите 41 | | | веќе видена

Од таборот на Манчестер Јунајтед во денот кога го објавија доаѓањето на Џејдон Санчо без многу помпезност објавија уште еден трансфер на искусен 35 годишен ...
сите 29 | | | веќе видена

Повремениот хрватски репрезентативец, Јосип Божиќ Павлетиќ е ново засилување на битолски Еурофарм Пелистер. Десното крило доаѓа од редовите на Гепинген каде ја ...
сите 76 | | | веќе видена

Францускиот ПСЖ по презентацијата на Џио Вајналдум, денеска и официјално потврди дека стратегот на клубот, Маурисио Покетино ќе остане меѓу „светците“ и во ...
сите 94 | | | веќе видена

Англиските медиуми пренесуваат дека стратегот на Челси, Томас Тухел побарал од управата во летниот преоден рок да му биде донесен нов голман. Челси на секој ...
сите 24 | | | веќе видена

Џини Вајналдум вчера беше официјално претставен како ново големо засилување за ПСЖ, а при едно од првите обраќања, одново мораше да објаснува зошто го избрал ...
сите 42 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед во текот на денешниот ден и официјално го потврди ангажманот на Џејдон Санчо од Борусија Дортмунд. Англискиот репрезентативец позираше во ...
сите 29 | | | веќе видена

Дани Себалјос беше жртва на криминален старт уште на дебито на Олимписките игри, но најдобра вест од цела лоша ситуација е тоа што играчот на Реал Мадрид нема ...
сите 6 | | | веќе видена

Леонардо Спинацола заборави на тешката повреда на ахиловата тетива и неколку дена по операцијата замина на „Вембли“, па навистина уникатна беше сцената да се ...
сите 10 | | | веќе видена

Новото натпреварување на УЕФА наречено Конференциска лига ни донесе огромен број на натпревари во четврток, но ако македонските претставници претрпе два ...
сите 4 | | | веќе видена

Компанијата „Јунајтед Груп“ издаде соопштение до медиумите по повод последниот настан, во кој тие обвинуваат дека претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ...
сите 20 | | | веќе видена

Летните Олимписки игри во Токио беа отворени на специфичен начин и поразлично од било кога, бидејќи 32-те игри по ред се одвиваат во вонредна состојба и поради ...
сите 212 | | | веќе видена

По малата неизвесност и неочекуваното одложување на зделката по крајот на Европското првенство, Манчестер Јунајтед конечно ја соопшти веста која ја чекаа сите ...
сите 29 | | | веќе видена

Олимписките турнири започнаа во одредени спортови уште пред официјалното отворање на летните игри кое е во тек, па по комплетирањето на првиот натпреварувачки ...
сите 19 | | | веќе видена

next