Садио Мане на феноменален начин ја отвори новата сезона заедно со сите свои соиграчи од Ливерпул, бидејќи тимот од „Енфилд Роуд“ е прв на табелата во Премиер ...
сите 2 | | | веќе видена

Хавиер Занети пред точно една година посочи дека негов најголем пораз во кариерата е тоа што не успеал да му помогне на Адријано да излезе од депресијата и да ...
сите 4 | | | веќе видена

Рајан Гигс сега не е толку активен како гостин во англиските телевизии задолжени за анализа и следење на случувањата во англиската Премиер лига, па токму ...
сите 110 | | | веќе видена

Клаудио Баво едноставно не можеше да замисли полош старт на новата натпреварувачка сезона, бидејќи по натпреварот со Челси во Комјунити Шилд мечот, чилеанскиот ...
сите 13 | | | веќе видена

Севилја остана со празни раце само неколку часа откако се договори со Лион за Маријано Диаз, а причина за тоа е вмешувањето на Реал Мадрид кој ненадејно се ...
сите 55 | | | веќе видена

Игор Ангеловски денеска ја соопшти листата на фудбалери за натпреварите со Гибралтар и Ерменија, а на истата интересно се најдоа само 18 играчи кои селекторот ...
сите 97 | | | веќе видена

Новиот фудбалер на Хадерсфилд Таун, Жунињо Бакуна долго ќе го памети дебито за новиот клуб. Во натпреварот од Карабао Купот, Бакуна си постигна комичен автогол ...
сите 3 | | | веќе видена

Селекторот на најдобрата македонска репрезентација, Игор Ангеловски го објави списокот на повикани фудбалери за натпреварите против Гибралтар и Ерменија во ...
сите 149 | | | веќе видена

Некогаш најталентираниот напаѓач во Англија, Саидо Бераињо конечно го заврши постот кој траеше две и пол години и постигна погодок. 25 годишниот напаѓач беше ...
сите 6 | | | веќе видена

Иако се најавуваше доста позитивна атмосфера со доаѓањето на Унаи Емери на „Емирати“, по се изгледа работите во Арсенал не стојат баш најдобро. Арон Ремзи ...
сите 30 | | | веќе видена

Ману Џинобили откако објави дека ја завршува својата професионална кошаркарска кариера, со што и официјално се раздели со неговиот досегашен клуб ,,Сан Антонио ...
сите 3 | | | веќе видена

Според многумина, Мајкл Џордан е најдобриот НБА-играч на сите времиња, за што говорат шесте шампионски прстени, неговите пет награди за најкорисен играч на ...
сите 7 | | | веќе видена

Милан прокоцка два гола предност против Наполи, а реакцијата на тренерот Џенаро Гатузо доволно покажа дека неговиот тим едноставно се загубил по првиот погодок ...
сите 28 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед беше подобар ривал од Тотенхем во првото полувреме на дербито од третото коло во англиската Премиер лига кое се одигра „Олд Трафорд“, но ...
сите 106 | | | веќе видена

Џанлуиџи Буфон го доби епитетот на прв голман на ПСЖ и прими само еден гол на првите три официјални меча кои ги одигра за составот од француската престолнина, ...
сите 15 | | | веќе видена

next