Македонската женска репрезентација ја очекува дуел со Франција во квалификациите за Европското првенство, дуел со кој селекторот Кирил Изов се соочува со многу ...
сите 30 | | | веќе видена

Информацијата дека Иван Ракитиќ се повлекува од хрватската репрезентација е топ тема во неговата земја, а фудбалските фанови можат да жалат што новиот играч на ...
сите 17 | | | веќе видена

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ е победник на АТП Мастерсот во Рим и тоа откако во финалето беше подобар од големиот борец Диего Шварцман. Човекот кој го ...
сите 121 | | | веќе видена

Денеска Европската ракометна федерација (ЕХФ) го одложи мечот меѓу Вардар и Елверум закажан за в четврток во ракмите на второто коло во Лигата на шампионите. ...
сите 48 | | | веќе видена

Лос Анџелес Лејкерс на драматичен начин со тројката на Ентони Дејвис во последната секунда дојде до победа над Денвер Нагетс и водство од 2-0 во финалето на ...
сите 112 | | | веќе видена

Најавениот трансфер на Един Џеко во Јувентус требаше да се реализира во таканаречен „домино ефект“, но сепак целата оваа операција на крајот пропадна откако ...
сите 58 | | | веќе видена

Витезе има максимален учинок по две одиграни кола во Серија А, но по првите две рунди, го има и кандидатот за гол на сезоната во холандската Ередивизија. Тимот ...
сите 7 | | | веќе видена

Откако направи трансфер и се врати во саканата Севилја, Иван Ракитиќ денеска соопшти дека ја донел најтешката одлука во својата кариера, откако реши да стави ...
сите 17 | | | веќе видена

Патрис Евра беше дел од студиото на „Скај Спортс“ изминатиов викенд и ги коментираше во живо случувањата на „Олд Трафорд“, но два дена подоцна, одлучи во живо ...
сите 64 | | | веќе видена

Европскиот шампион Вардар нема да го одигра натпреварот од второто коло против Елверум кој беше закажан за в четврток, откако ЕХФ денеска официјално соопшти ...
сите 48 | | | веќе видена

После осум незаборавни години минати заедно, освоени три грен слем титули и искусени моменти за паметење, Станислас Вавринка и Магнус Норман ставија крај на ...
сите 87 | | | веќе видена

Откако ова попладне се појави веста дека Луис Суарез ги има договорено личните услови со Атлетико Мадрид, угледното каталонско радио „RAC1“ излезе со уште ...
сите 194 | | | веќе видена

Единсон Кавани на крајот не успеа да се договори со Бенфика и покрај тоа што португалскиот клуб силно го посакуваше Уругваецот во своите редови, а на две ...
сите 38 | | | веќе видена

Италијанскиот калчолигаш Лацио во текот на изминатата недела го потврди ангажманот на Ведат Муриќи, еден од најдобрите косовски репрезентативци кои сега се ...
сите 42 | | | веќе видена

Ентони Дејвис беше херој и на вториот меч во финалната серија на Западот, по која Лос Анџелес Лејкерс поведе со 2:0 и направи голем исчекор кон пласман во ...
сите 112 | | | веќе видена

Јувентус вчера официјално соопшти дека е надвор од трката за ангажман на Луис Суарез, искусниот напаѓач на Барселона кој и натаму бара своја нова дестинација ...
сите 215 | | | веќе видена

next