Рафаел Надал воопшто не воодушеви во првите две рунди на Вимблдон, но успешно се пласираше во третото коло и сега ќе добие уште една шанса за влегување во ...
сите 169 | | | веќе видена

Олимпик Марсеј го пронајде својот „Голијат“ во фудбалски рамки и го претстави на необичен начин во текот на вчерашната вечер, бидејќи ги договорите сите услови ...
сите 14 | | | веќе видена

Никола Јокиќ продолжува да ги поместува границите во НБА лигата, бидејќи како кошаркар од Европа, може да се пофали дека го добил најголемиот договор во ...
сите 87 | | | веќе видена

Иако Милан се поврзуваше со неколку трансфер зделки уште од почетокот на месец јуни, реалноста велеше дека ја нема реализирано и официјализирано најважната и ...
сите 14 | | | веќе видена

Словенија ја декласираше Хрватска на домашен терен и приреди вистинско кошаркарско шоу во „Стожице“ арената во Љубљана, сала која беше премала за да го испрати ...
сите 31 | | | веќе видена

Македонија е пред тежок тест во квалификациите за Светското првенство во 2023 година, односно во рамките на 5. коло и гостуваме на Шпанија во Сарагоса. Оваа ...
сите 118 | | | веќе видена

Од таборот на Манчестер Јунајтед се во потрага по нов голман кој ќе му биде резерва на Давид Де Хеа следната сезона. Минатогодишниот втор голман, Дин Хендерсон ...
сите 151 | | | веќе видена

Како гром од ведро небо одекна веста која доаѓа од Соединетите Американски Држави, а која е поврзана со еден од најдобрите кошаркари на денешницата, Кевин ...
сите 87 | | | веќе видена

Манчестер Сити во текот на утрешниот ден ќе комплетира уште еден одличен трансфер со кој дополнително ќе го засили својот тим. Пеп Гвардиола ќе го обезбеди ...
сите 41 | | | веќе видена

Бруно Фернандеш е еден од милениците на фановите на Манчестер Јунајтед и многумина очекуваат тој да ја преземе капитенската лента во клубот за следната сезона. ...
сите 151 | | | веќе видена

Францускиот шампион ПСЖ ќе ги засили своите редови со португалскиот фудбалер и член на Порто, Витиња. Играчот од средниот ред се поврзуваше со трансфер во ...
сите 117 | | | веќе видена

Од таборот на Барселона немаат намера да се откажат од ангажманот на бразилскиот репрезентативец, Рафиња. Во моментов најблиску до ангажман на крилниот напаѓач ...
сите 147 | | | веќе видена

Веќе нема дилеми, Арсенал добива супер квалитетно засилување во офанзивниот дел од тимот. Нов фудбалер на „топчиите“ ќе биде напаѓачот на Манчестер Сити, ...
сите 35 | | | веќе видена

Во Лигата на шампионите во Јужна Америка или поточно Копа Либертадорес се играат дуелите од осминафиналната рунда, а еден од нив е оној меѓу Серо Портењо и ...
сите 7 | | | веќе видена

next