Златан Ибрахимовиќ минатиов викенд дојде до јубилејниот 500 гол во својата кариера (клубови и репрезентација) и тоа на пресметката меѓу неговиот Лос Анџелес ...
сите 47 | | | веќе видена

Златан Ибрахимовиќ минатиов викенд дојде до јубилејниот 500 гол во својата кариера (клубови и репрезентација) и тоа на пресметката меѓу неговиот Лос Анџелес ...
сите 47 | | | веќе видена

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа успешно ги мина квалификациите и ќе биде дел од главната фаза на ИТФ фјучерсот во Подгорица, Црна Гора што се ...
сите 9 | | | веќе видена

Македонската таеквондо репрезентација направи историски подвиг измининатиов викенд, откако од балканското првенство кое се одржа во Романија се врати со вкупно ...
сите 39 | | | веќе видена

Герет Бејл во опширното интервју кое го даде за „Дејли меил“ говореше на навистина голем број теми, а без разлика на тоа што во прв план се најде изјавата која ...
сите 46 | | | веќе видена

Коби Брајант се повлече од професионалното играње кошарка пред точно две години, а во изминативе десетина дена се појавија интересни гласини дека тој се наоѓа ...
сите 27 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ се врати во препознатливата форма со која доминираше во светскиот тенис и тоа го потврди со двете титули во низа кои ги освои на Вимблдон и Ју-Ес ...
сите 63 | | | веќе видена

Даглас Коста добива безброј жестоки критики за ужасниот гест кој го изрежира на вчерашниот меч со Сасуоло, а во ситуација кога сите ја чекаат пресудата од ...
сите 47 | | | веќе видена

Златан Ибрахимовиќ стана вистински хит во Америка поради начинот на кој го постигна својот јубилеен 500-ти гол во кариерата, а фудбалските фанови од оваа земја ...
сите 47 | | | веќе видена

Играчите на Барселона се подготвуваат за својот прв предизвик во новата натпреваувачка сезона во Лигата на шампионите која ќе ја отворат со дуел против ПСВ, а ...
сите 51 | | | веќе видена

Вардар покажа дека ќе биде исклучително цврст орев и во новата натпреварувачка сезона во Лигата на шампионите, без разлика на промената во ростерот која ...
сите 121 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед успеа да врзе две победи во Премиер лигата по непријатниот пораз од Тотенхем во големото дерби, а најзаслужен за тоа дефинитивно е Давид Де ...
сите 68 | | | веќе видена

Пеп Гвардиола со години наназад важи за перфекционист кој не остава да му побегне ниту најситен детаљ пред секој одигран натпревар, а каков карактер и каква ...
сите 30 | | | веќе видена

Герет Бејл одработи ексклузивно интервју за реномираниот англиски таблоид „Дејли меил“, од кое сепак првично се издвојува една изјава која ја даде велшката ...
сите 46 | | | веќе видена

Играчот од средниот ред на Јувентус, Даглас Коста, во натпреварот против Сасуоло во Серија А, го плукна противничкиот играч Ди Франческо, а црвениот картон го ...
сите 47 | | | веќе видена

Екипата на Фенербахче ја прекина негативната серија и славеше на вечерашното гостување кај Коњаспор со 1-0 и тоа благодарение на погодокот на македонскиот ...
сите 39 | | | веќе видена

Јувентус го победи Сасуоло во натпревар на кој Кристијано Роналдо конечно ги постигна првите голови во дресот на „бјанконерите“. Но, црвениот картон на Даглас ...
сите 47 | | | веќе видена

Машината за постигнување голови, Кристијано Роналдо, конечно проработи во италијанското првенство. На натпреварот против Сасуоло тој постигна два гола и успеа ...
сите 103 | | | веќе видена

По завршувањето на минатата сезона и заминувањето на половина вардаров тим, фановите од тоа што најмногу се плашеа сите, не се случи. Напротив, РК Вардар со ...
сите 121 | | | веќе видена

next