По завршувањето на Серија А, сега главно прашање кое се поставува на Апенинскиот полуостров е дали во Италија од септември ќе може да се гледа фудбал од ...
сите 32 | | | веќе видена

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер се соочи со неочекуван проблем пред крајот на оваа сезона. Во моментите кога на големо се размислува и за ...
сите 146 | | | веќе видена

Младиот и талентиран фудбалер на Манчестер Јунајтед, Анхел Гомеш од следната сезона и дефинитивно нема да го носи дресот на „ѓаволите“. Офанзивецот го одби ...
сите 146 | | | веќе видена

Фулам по пауза од само една година повторно ќе го гледаме во елитното друштво, откако менаџерот Скот Паркер успеа да сплоти дружина која триумфираше на ...
сите 20 | | | веќе видена

„Дерби“ дознава за преседан во организацијата на државните првенства на Македонија со барањето на Шаховската федерација да најде организатор, кој ќе ја преземе ...
сите 3 | | | веќе видена

Себастијан Фетел имаше тежок викенд за време на Големата награда на Велика Британија, континуирано жалејќи се на перформансите или карактеристиките на болидот ...
сите 37 | | | веќе видена

Далас МАверикс ја оствари првата победа по продолжението на сезоната во НБА лигата, пред се благодарение на неверојатниот Лука Дончиќ кој оваа вечер беше ...
сите 72 | | | веќе видена

Во големото финале на „Вембли“, Фулам излезе како победник во најплатениот меч во светот и го победи Брентфорд со 2:1 и на тој начин тимот од „Кревејн Котиџ“ е ...
сите 38 | | | веќе видена

Оскар Ругери надалеку е познат во Аргентина како еден од најдобрите дефанзивци кои некогаш се појавиле во оваа земја, не само поради тоа што беше дел од ...
сите 17 | | | веќе видена

Фудаблскиот клуб Шкупи продолжува со своите активности на трансфер пазарот пред самиот почеток на првенството во Првата Македонската Фудаблска лига, па така ...
сите 22 | | | веќе видена

Тони Крос пред извесно време нагласи дека ситуацијата со која се соочува Герет Бејл во Реал Мадрид не е задоволувачка за никого, но набрзо после тоа, агентот ...
сите 42 | | | веќе видена

По најавите од Шпанија и Англија во измиантите неколку дена, Феран Торес оваа вечер ги мина лекарските прегледи во Барселона, па веднаш после тоа беше ...
сите 75 | | | веќе видена

Рафаел Надал беше голем скептик за одигрување на Ју-Ес Опен, а бидејќи засега подготовките за турнирот не се прекинати и покрај огромниот раст на бројките со ...
сите 94 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед не му даде дозовла на Крис Смолинг да ја доврши сезоната со Рома, бидејќи „ѓаволите“ почувствуваа опасност да се сретнат со „волчицат“ во ...
сите 146 | | | веќе видена

Златан Ибрахимовиќ имаше неверојатно позитивно влијание врз играта на Милан и тоа што многумина го очекуваа, на крајот и се оствари по завршувањето на вториот ...
сите 56 | | | веќе видена

next