Манчестер Јунајтед со неочекуван пораз од Кристал Палас со 3:1 ја започна сезоната во Премиер лигата. Главен виновник запоразот беше Виктор Линделоф кој не ...
сите 44 | | | веќе видена

Велшкиот репрезентативец, Герет Бејл пред околу една недела и официјално се врати во редовите на Тотенхем по авантурата помината во Реал Мадрид. Брзоногиот ...
сите 24 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден беше организирана проштална прес конференција за Луис Суарез кој по седум години си заминува од Барселона како еден од најдобрите ...
сите 169 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед се мачи да донесе нови фудбалери во тимот, но се мачи и да се ослободи од оние кои се вишок во тимот. Од оваа сезона вишок меѓу „ѓаволите“ е ...
сите 44 | | | веќе видена

Екипата на Ливерпул во текот на вчерашниот ден славеше убедлива победа против тимот на Линколн од 7:2 и очекувано се пласираше во следната фаза од Карабао ...
сите 92 | | | веќе видена

Тренерот на Баерн Минхен, Ханси Флик зад себе има извонредна сезона на професионален план откако го презеде баварскиот тим. Флик го наследи Нико Ковач на ...
сите 102 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед ова лето успеа да го ангажира само Дони ван де Бек и фановите со право се незадоволни со работата на клубот на трансфер пазарот. „Ѓаволите“ ...
сите 28 | | | веќе видена

Жозе Мурињо бил приморан да алармира кај делегатите на УЕФА дека головите на националната арена „Тодор Проески“ не се по пропишаните стандарди во европските ...
сите 228 | | | веќе видена

Мануел Нојер е вистински господар на голот и клучен играч на Баерн Минхен на најважните натпревари, а тоа го докажа и изминатава вечер во која во два наврати ...
сите 102 | | | веќе видена

Екипата на Шкендија со пораз од премиерлигашот Тотенхем од 3-1 го заврши настапот во Европа за оваа натпреварувачка сезона. „Црвено-црните“ направија се што ...
сите 228 | | | веќе видена

Фудбалерите на Ливерпул и Манчестер Сити се изборија за победи и пласман во осминафиналето на англискиот Лига Куп. Избраниците на Јирген Клоп славеа на ...
сите 92 | | | веќе видена

Тотенхем успеа да ја победи Шкендија во Скопје и да ја оправда улогата на фаворит во оваа пресметка од квалификациите за Лига Европа. Жозе Мурињо го предводеше ...
сите 228 | | | веќе видена

Екипата на Шкендија не успеа да му се спротистави на премиерлигашот Тотенхем и го заврши настапот во квалификациите за пласман во групната фаза на Лигата на ...
сите 228 | | | веќе видена

Луис Суарез ја заврши својата приказна со Барселона, тим на кој верно му служеше изминативе шест години, период во кој ги освои сите можни титули. Тој како ...
сите 169 | | | веќе видена

next