Капитенот на македонската одбојкарска репрезентација, Никола Ѓоргиев пред неколку денови се врати од Германија откако официјално беше завршена сезоната, па ...
сите 4 | | | веќе видена

Еден од бразилските асови кој остави голема трага во фудбалот, Ривалдо е редоволно актуелен и денеска со неговите ставови, анализи за тоа што се најважните ...
сите 160 | | | веќе видена

Младиот напаѓач на Реал Мадрид, Лука Јовиќ се огласи во јавноста откако заработи кривична пријава во неговата Србија затоа што не ги почитуваше мерките, ...
сите 39 | | | веќе видена

Освојувањето на Светското првенство со Италија дефинитивно е еден од двата најголеми успеси на Марко Матераци, а поранешниот дефанзивец се уште може да ги ...
сите 24 | | | веќе видена

Македонската кошаркарска федеранција на чело со првиот човек Перо Антиќ денеска преку конференциска видео-врска одржа состанок со десетте клубови кои се дел од ...
сите 43 | | | веќе видена

Ѕвездата на Далас Маверикс, Лука Дончиќ се обиде да им се приклучи да своите спортски колеги и да го изведе предизвикот-жонглирање со тоалетна хартија. Меѓутоа ...
сите 34 | | | веќе видена

Организаторите на Формула 1 шампионатот мораа да одложат уште трки од натпреварувачкиот календар, а поради компликациите од коронавирусот се уште не е јасно ...
сите 54 | | | веќе видена

Барселона на крајот од месец јануари изненадувачки го потврди првото летно засилување за наредната натпреварувачка сезона, потенцирајќи дека суперталентираниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Хосе Хименез во последно време го загуби статусот на стартер во тимот на Диего Симеоне, но до паузата која настана поради коронавирусот, Уругваецот сепак имаше ...
сите 43 | | | веќе видена

Италија е убедливо најпогодената земја во Европа од коронавирусот, а и покрај сериозните мерки кои ги презема владата, секој нов ден се јавуваат нови илјадници ...
сите 77 | | | веќе видена

Антоан Гризман во ниту еден случај не ги оправда очекувањата на фановите на Барселона по милионскиот трансфер кој го направи од „Ванда Метрополитано“ на „Камп ...
сите 72 | | | веќе видена

Англиските медиуми во текот на вчерашниот ден пренесоа дека состојбата на Питер Витингем е исклучително критична и дека се наоѓа на интензивна нега во ...
сите 10 | | | веќе видена

Роберт Левандовски со години наназа се поврзуваше со трансфер во Реал Мадрид, но иако во неколку наврати изгледаше многу блиску до преселба на „Сантијаго ...
сите 40 | | | веќе видена

Како што беше предвидено, одговорните луѓе на Премиер лигата, Фудбалската Асоцијација на Англија и водечките луѓе на клубовите одржаа состанок по повод ...
сите 46 | | | веќе видена

Лука Јовиќ не го испочитува наредениот карантин од страна на Реал Мадрид и успеал да пребега од шпанската престолнина во Белград, но фактот што не ја ...
сите 51 | | | веќе видена

По преземените мерки за правилно функционирање на бензиските пумпи во време на вонредна состојба, Макпетрол сега се истакна со еден великодушен гест во ...
сите 22 | | | веќе видена

Клаудио Маркизио сосема праведно го заслужи епитетот легенда на Јувентус со оглед на тоа што мина во клубот 13 години, вклучувајќи ја и сезоната кога тимот се ...
сите 32 | | | веќе видена

next