Македонските репрезентативеци, Никола Митревски и Стојанче Стоилов имаа извонредни настапи на клупски план за нивните Порто и Вардар во вчерашните мечеви од ...
сите 120 | | | веќе видена

Екипата на Лос Анџелес Лејкерс ја освои титулата во НБА лигата, а за тоа дефинитивно најзаслужен беше Леброн Џејмс. „Кралот“ уште еднаш се покажа како ...
сите 63 | | | веќе видена

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Тодор Тодороски ја менува клупската средина и до крајот на оваа сезона ќе настапува во тимот на Шибеник. Неговиот ...
сите 17 | | | веќе видена

За време на репрезентативната пауза, Пол Погба го привлече вниамнието на јавноста со неговата изјава дека сонува да заигра за тимот на Реал Мадрид. Ваквата ...
сите 185 | | | веќе видена

Од таборот на Арсенал веќе се подготвуваат за јануарскиот преоден рок кога повторно ќе се обидат да го засилат својот состав. „Топчиите“ се насочени кон ...
сите 7 | | | веќе видена

Последниот ден од преодниот рок во кој клубовите од Англија може да си продаваат и позајмуваат играчи ќе донесе неколку интересни трансфери. Таков е и ...
сите 5 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед во текот на утрешниот ден се соочува со сериозен испит затоа што ќе гостува на „Сент Џејмс Парк“ кај Њукасл во обид да ја подобри лошата ...
сите 192 | | | веќе видена

Јирген Клоп и неговиот Ливепрул повторно се фаворити за освојување на титулата во Премиер лигата и оваа сезона, меѓутоа годинава клубот ќе има посериозна ...
сите 176 | | | веќе видена

Угледниот англиски медиум „ЕСПН“ ги издвои најдобрите сто трансфери кои се случиле во историјата на Премиер лигата. Од медиумот при изборот на најдобрите ...
сите 11 | | | веќе видена

Јасно е дека тимот на Ливерпул ќе се обиде до крајот на преодниот рок кој им дозволува да купуваат играчи од пониските лиги во Англија да ангажира нов голман ...
сите 182 | | | веќе видена

Аргентинскиот фудбалер од редовите на Јувентус, Пауло Дибала се наоѓа во мат позиција затоа што тренерот на клубот, Андреа Пирло не смета на неговите услуги. ...
сите 104 | | | веќе видена

Никола Митревски уште долго ќе ја памети изминатава вечер во ракометна Европа, бидејќи македонскиот репрезентативен голман имаше едно од своите најдобри ...
сите 89 | | | веќе видена

По два одложени меча од страна на ЕХФ и после цел месец пауза, Вардар ја оствари првата победа во новата сезона во Лигата на шампионите, покажувајќи го своето ...
сите 89 | | | веќе видена

Екипата на Вардар уште еднаш покажа дека никогаш не смее да се потцени срцето на шампионот, па така од улога на голем аутсајдер му одржа лекција на залетаниот ...
сите 97 | | | веќе видена

Кошаркарите на Барселона и Жалгирис забележаа домашните победи во рамките на 4. коло во Евролигата. Шпанскиот претставник со доста мака славеше над составот на ...
сите 6 | | | веќе видена

Жофри Кондогбија е една од ретките ѕвезди кои останаа во Валенсија по турбулентниот летен преоден рок, во кој клубот од „Месталја“ направи вистинска чиста од ...
сите 4 | | | веќе видена

Фото: РК Вардар 1961 Вардар ја оствари првата победа во новата сезона во Лигата на шампионите, а истата е посебно важна за тренерот Алушовски и играчите на ...
сите 95 | | | веќе видена

Баерн Минхен без никаков проблем ја мина првата пречка во германскиот Куп, започнувајќи ја одбраната на титулата на најпосакуван можен начин во натпревар во ...
сите 81 | | | веќе видена

Претстојниот викенд на програмата е големото миланско дерби меѓу Интер и Милан, а во пресрет на натпреварот кој ќе се одигра на „Сан Сиро“, во фокусот на ...
сите 119 | | | веќе видена

next