Европската ракометна федерација или поточно тренерите на сите учесници во Лигата на шампионите ги одбраа најдобрите во елитното натпреварување за оваа сезона. ...
сите 139 | | | веќе видена

Стефан Де Врај од оваа сезона е член на Интер и брзо успеа да си обезбеди место во стартната постава во друштво на Шкриниар, а како и многумина во изминатиове ...
сите 3 | | | веќе видена

Со големото дерби меѓу Тотенхем и Ливерпул ќе биде отворено петтото коло во англиската Премиер лига, но за жал, дуелот кој ќе се одигра на „Вембли“ нема да ...
сите 18 | | | веќе видена

Килијан Мбапе во изминативе години направи вистински бум во светскиот фудбал и се етаблираше како убедливо најдобар играч во светот, не само поради изданијата ...
сите 14 | | | веќе видена

Давид Силва направи голем трансфер во Манчестер Сити пред точно осум години, а тогаш многумина не го сфатија баш најдобро неговиот потег, бидејќи офанзивниот ...
сите 11 | | | веќе видена

Урби Емануелсон како голем талент на Ајакс пристигна во Милан во 2011 година, но сепак, брзоногиот играч за врка немаше развој на кариерата како што многумина ...
сите 48 | | | веќе видена

Денеска во просториите на ФФМ беше одржана ждрепката за осминафиналните дуели во Купот на Македонија, а дефинитивно најинтересната пресметка ќе се игра во ...
сите 63 | | | веќе видена

По неколкумесечен преглед на документацијата и разгледување на сите опции, Федералниот спортски суд во Италија денеска конечно донесе пресуда за случајот ...
сите 24 | | | веќе видена

Пол Погба ги разгоре страстите меѓу фановите на Манчестер Јунајтед поради изјавата со која ја остави вратата отворена за заминување од „Олд Трафорд“ во блиска ...
сите 89 | | | веќе видена

Себастиан Фреј секако е во свежо сеќавање на фудбалските фанови кои редовно ги следеа случувањата во Серија А, а иако најмногу е познат по своите феноменални ...
сите 6 | | | веќе видена

Шпанскиот клуб Реал Мадрид официјално го претстави Маријано Диаз за свој нов фудбалер и му ја додели ,,7” за негов број. Повратникот во „кралскиот клуб“ доаѓа ...
сите 45 | | | веќе видена

Репрезентативецот на Сенегал, Садио Мане покрај Мо Салах е еден од носителите на игра во редовите на Ливерпул. Но, она што не го знае јавноста, тој го откри во ...
сите 56 | | | веќе видена

Шпанска ,,Марка” излезе со информација дека шпанската фудбалска федерација е подготвена за организација на едно од двете најголеми натпреварувања, Европското ...
сите 14 | | | веќе видена

Џејми Варди пред две и пол години се ожени со Ребека Варди, откако претходно три пати ја откажуваше венчавката. Најдобриот стрелец во Премиер лигата за 2016 ...
сите 7 | | | веќе видена

Македонскиот шампион Вардар во сабота против освојувачот на Лигата на шампиони, Монпелје ја започнува европската приказна во борбата за европскиот трон. ...
сите 136 | | | веќе видена

Маурицио Сари имаше одличен старт на сезоната во Премиер лигата и навистина брзо покажа позитивен резултат како менаџер на Челси, но ако со повлекувањето на ...
сите 11 | | | веќе видена

Пеп Гвардиола успеа да го воспостави својот систем на игра и во англиската Премиер лигата, натпреварување во кое не се снајде баш најдобро во првата сезона, но ...
сите 47 | | | веќе видена

Повремениот колумбиски репрезентативец и поранешен член на Порто и Атлетико Мадрид, Џексон Мартинез, ја започна својата нова авантура, откако потпиша за ...
сите 8 | | | веќе видена

next