Леброн Џејмс цела година чекаше да добие неколку звучни имиња како соиграчи, а кога конечно го дочека тоа, уште пред стартот на сезоната доби тежок удар. Лос ...
сите 15 | | | веќе видена

Лионел Меси имаше задоцнето враќање на тренинзите на Барселона поради настапот на Копа Америка, но Аргентинецот се повреди уште на првиот тренинг со Барселона, ...
сите 108 | | | веќе видена

Европската фудбалска федерација реши да го одложи состанокот со претставниците на Европската клупска асоцијација (ЕЦА) на кој требаше да се разговара за ...
сите 6 | | | веќе видена

Адис Јаховиќ беше стрелец на единствениот гол кој го постигна Малатија оваа вечер, но тоа не се покажа како доволно неговиот тим да се најде во плејоф колото ...
сите 11 | | | веќе видена

Рио Фердинанд во последно време навикнавме да го гледаме како фудбалски експерт кој редовно дава мислења за случувањата во Премиер лигата, но правејќи едно ...
сите 70 | | | веќе видена

Ник Кирјос имаше вистинско шоу на дуелот со Карен Хачанов на Мастерсот во Синсинати, претерувајќи по којзнае кој пат со своите реакции, но и навредите упатени ...
сите 92 | | | веќе видена

Леонардо пред два дена изјави дека ПСЖ веќе има преговори во понапредна фаза за продажба на Нејмар, но денеска излезе со нова изјава со која само потврди дека ...
сите 176 | | | веќе видена

Македонската кадетска ракометна репрезентација ја совлада Аргентина со 29:26 на својот последен меч на Светското првенство и на тој начин го обезбеди 13. место ...
сите 31 | | | веќе видена

Со натпреварот меѓу Атлетик Билбао и Барселона ќе биде отворена новата сезона во шпанската Примера, дерби пресметка која утревечер ќе се одигра на „Сан Мамес“ ...
сите 109 | | | веќе видена

Конор МекГрегор со своите беспоштени борби сосема заслужено се издвои како еден од најдобрите борци во УФЦ натпреварувањата, но сепак со својот проблематичен ...
сите 15 | | | веќе видена

Зинедин Зидан е максимално сталожен на секоја прес-конференција и покрај тоа што Реал Мадрид оствари далеку потпросечни резултати во пресезонските подготовки, ...
сите 228 | | | веќе видена

Извршниот директор на Борусија Дортмунд, Ханс Јоаким Вацке истакна дека клубот примил огромна понуда за англискиот репрезентативец, Џејдон Санчо. Вацке посочи ...
сите 99 | | | веќе видена

Челси претрпе пораз во натпреварот од Супер купот против Ливерпул кој вчера се одигра во Истанбул. „Црвените“ беа подобри од Челси по изведувањето на пеналите, ...
сите 60 | | | веќе видена

До крајот на преодниот рок фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Алексис Санчез ќе инсистира да биде продаден од клубот. Чилеанецот посочил дека сака да си замине ...
сите 171 | | | веќе видена

Шпанскиот голман, Адриан заедно со Садио Мане беше херојот на Ливерпул во вчерашната победа на пенали против Челси во рамките на Супер купот на УЕФА. Адриан го ...
сите 49 | | | веќе видена

Виктор Линделоф минатата сезона беше најсветлата точка во најсивиот период на клубот кој сезоната ја заврши на шестата позиција на табелата во Премиер лигата. ...
сите 163 | | | веќе видена

next