Направете посебно Тоблероне какво што немате јадено до сега. 200 гр. Тоблероне 200 гр. темно чоколадо 200 гр. бело чоколадо 3 лажици маргарин 6 жолчки 400 мл. ...
сите 53 | | | веќе видена

Во минатото немало голем избор на вештачки ѓубрива и пестициди, па луѓето на природен начин го подобрувале квалитетот на земјата и се бореле против плевелите и ...
сите 2 | | | веќе видена

Малезија на 30-ти месецов ќе го објави долгоочекуваниот извештај за исчезнатиот патнички авион на „Малезија ерлајнс“ на летот MH370, објави денеска министерот ...
сите 4 | | | веќе видена

Во последно време трендот на режим на хроно исхрана расте. Речиси секоја втора жена од Балканот полуде по овој начин на исхрана и диета, а крајните резултати ...
сите 4 | | | веќе видена

Активисти ги употребуваат алгоритмите на Googlе така што кога луѓето ќе пребаруваат "идиот", речиси сите резултати се фотографиите од моменталниот американски ...
сите 2 | | | веќе видена

Наша препорака за следниот ручек е ѓувеч без месо, еве како да го подготвите! 1 главица кромид 5 пиперки бабури 3 поголеми домати 1 шолја грашок 1 шолја ...
сите 2 | | | веќе видена

Од торти, колачи, појадоци, до куглофи и мафини, рецепт од кој ќе јадете што ви душа сака. Успева во калапи, плех, тава, тавче, готово е за брзо и многу е ...
сите 13 | | | веќе видена

Ако имате кожен мебел и видовте некаква гребнатина, тогаш има лесен начин со намирница од кујната да го решите проблемот. На памучна крпа ставете маслиново ...
сите 13 | | | веќе видена

Руските воени експерти најавуваат маскирни униформи и шлемови кои војниците ќе ги направат невидливи за околината. Маскирната опрема, која војниците ќе ги ...
сите 2 | | | веќе видена

Денеска на пазарот може да се најдат голем број на видови на вискиа, но сепак сите ги знаеме оние класичните, Jack Daniels и Jamesonм и секако добро ...
| | веќе видена

28-годишната Дејзе Рикарте, мајка на 11-годишно дете која во стомакот шверцувала десетина капсули со 71 грам кокаин од Бразил во Португалија, умрела од ...
| | веќе видена

Саудиските активисти потврдиле дека верскиот експерт Сафар ал-Хавали е уапсен заедно со своите три сина, само неколку дена по објавувањето на книга која ја ...
| | веќе видена

„Секако, не велам дека пицата е најздравиот оброк, но е многу подобра од житарки за појадок“, нагласува др.Челси Емер Содржи протеини Во пицата има сирење, а ...
сите 3 | | | веќе видена

Студентите кои учествуваа во седумднвената летна работилница во Јавна соба изработија прототип на мобилна вертикална градина за одгледување на зачини, решение ...
сите 4 | | | веќе видена

next