Душиковиот оксид се тестира како возможен лек против коронавирусот. Овој оксид во минатото помогнал за многу цели, на пример, испитувањата покажале дека помага ...
сите 3 | | | веќе видена

Направете си сами дома освежувач за воздухот кој помага и да се дезинфицира домот. Ви требаат шолја вода, 2 лажици медицински алкохол и 15-20 капки есенцијално ...
сите 82 | | | веќе видена

Стефан Топаловиќ од Белград кој веќе неколку години живее со фамилијата во Најроби, рекол дека владата на Кенија ги вовела неопходните мерки за да го запре ...
сите 12 | | | веќе видена

Учителот Иван Петрановиќ од основното училиште „Иван Мерз“ од Загреб, кое беше оштетено во земјотресот во кој загина девојче, одлучи да ги изненади своите ...
сите 5 | | | веќе видена

Љубителите на астрономијата наскоро ќе имаат можност да погледнат вистински небесен спектакл. Древна комета која не била видена во близина на Земјата илјадници ...
сите 5 | | | веќе видена

Претходните истражувања покажуваат дека поголемиот дел од луѓето спијат предолго на иста постелнина. Но тоа сега, во време на пандемија на коронавирус, би ...
сите 3 | | | веќе видена

Офицерот за здравство на Шкотска, Кетрин Калдервуд поднесе оставка, откако го прекрши сопствениот совет до јавноста дека треба да се остане дома, иако таа два ...
сите 4 | | | веќе видена

Друштвото за управување со пакување и отпад од пакување ги објави своите резултати од напорите за организирана заштита на животната средина за 2019 година. ...
сите 6 | | | веќе видена

 Секојдневните навики за извршување на вообичаените обврски во животот можат да ви кажат многу за личноста. Ракувањата, модните избори и начинот на кој одите ...
сите 4 | | | веќе видена

„Иако вообичаената пуштање во употреба беше откажано од здравствени причини и беше забрането јавно собирање, морнарицата го презеде УСС Делавер и го однесе во ...
сите 3 | | | веќе видена

Австралиската телевизија „Еј-Би-Си“ објави 45-минутна репортажа за почетокот на епидемијата во Вухан и како таа прерасна во глобална пандемија. Во ...
сите 3 | | | веќе видена

next