Шарлот и Џејкоб од Велика Британија се во четиригодишна врска, но немаат секс и не планираат да имаат во иднина. Својата приказна, тие ја откриле во една ...
сите 6 | | | веќе видена

Сте прекинале затоа што не сте се сложувале добро кога сте биле заедно Некои двојки едноставно не функционираат, а после одредено време откако се одвоени, ...
сите 3 | | | веќе видена

Студијата покажала дека оптимистите обично имаат високи очекувања кои понекогаш можат да бидат нереални и да се одразуваат негативно на врската, кога на пример ...
сите 2 | | | веќе видена

Нина Даниеле е зајачица на Playboy за 2018 година. Таа има факултетска диплома за креативно пишување и поезија, а пред да стане модел сакала да се пријави во ...
| | веќе видена

Научниците не престануваат да се занимаваат со прашањето кое сите нас нè интересира – зошто изневеруваме? Досега циркулираа разни теории – почнувајќи од оние ...
| | веќе видена