По една роденденска забава во Тексас на 30 мај, еден човек наводно заразил со коронавирус 17 члена на неговата фамилија. Читајќи вакви вести, можеби ќе ...
сите 40 | | | веќе видена

Се чини стана непристојно да се старее природно во овој век, па затоа хијалуронските полнила, коктели со мезотерапија, колаген, хемиски лушпи се дел од долг ...
сите 6 | | | веќе видена

Српските пејачки Славица Чуктараш и Милица Тодоровиќ изминатиот период се неразделни пријателки и постојано заедно.Откако Славица се развела а Милица ја ...
сите 9 | | | веќе видена

Државите низ светот ги укинуваат мерките за заштита од коронавирус и полека се враќаат „во нормала“. Многу луѓе повторно имаат можност да одат во ресторан, ...
сите 5 | | | веќе видена

Даути побара поддршка од нејзините сонародници за „државата за сите" да стане реалност. Според Илире Даути, политичките противници кои се на власт 18 години го ...
сите 3 | | | веќе видена

Оригиналната лаванда не бара кој знае какви услови како на пример квалитет на почвата и слично. Таа расте дури и на плитка, сиромашна земја. Од друга страна ...
сите 8 | | | веќе видена

Железото е клучен минерал кој е заслужен за транспортот на кислородот низ организмот. Недостатокот на овој минерал предизвикува анемија, додека хроничниот ...
сите 9 | | | веќе видена

Со грешни постапки во оние денови може многу да си отежнеме. Добро се сеќаваме на една реклама за хигиенските влошки. Жена се фрла со падобран и прави други ...
сите 20 | | | веќе видена

Родителите на децата со цистична фиброза се лечат во Центарот за цистична фиброза кој е во рамки на Детската болница Козле, поточно во Институтот за белодробни ...
сите 3 | | | веќе видена

Научниците од Универзитетот Флорида Атлантик ја проучувале ефикасноста на домашните маски во запирањето на ширењето на коронавирусот. Откриле дека ако лицето ...
сите 22 | | | веќе видена

Неодамна, еден унгарски лекар, Георги Ланг ја изврши првата трансплантација на бели дробови во Виенската општа болница (АКХ) на пациент со активен КОВИД-19 чии ...
сите 6 | | | веќе видена

Секој маж што се ближи кон 30-тата година од животот, а сѐ уште не планира да остави потомок, треба да размислува за замрзнување сперма. И во случај кога ...
сите 5 | | | веќе видена

Германија е во шок откако полицијата на 15 јуни во куќа пронајде труп на жена која е мртва веќе пет години. Телото на Јозефа Л. е откриено во германскиот град ...
сите 8 | | | веќе видена

Сигурно некогаш ви се случило да препознаете различни работи во случајни фотографии, но можеби не сте знаеле за каков психолошки феномен станува збор. ...
сите 2 | | | веќе видена

Сигурно сите барем еднаш сте ја слушнале фразата „Тој/таа нема душа“. Се верува дека некои луѓе својата душа ја продале на ѓаволот. Покрај тоа, личноста може ...
сите 2 | | | веќе видена

next