За време на овогодишниот Final Fantasy 14 Fanfest се најави новата голема експанзија. Насловена Shadowbringers, проширувањето ветува дека летово ќе им дозволи ...
| | веќе видена

Една од најмоќните експлозии во вселената е на повидок да се случи во нашето космичко соседство, ѕвездата што е на крајот од нејзиниот живот се наоѓа во нашата ...
сите 10 | | | веќе видена

Корисниците ширум Македонија и денес имаат проблеми со Фејсбук и Инстаграм кои работат доста побавно. Бројни корисници се жалат дека Фејсбук месинџерот воопшто ...
сите 12 | | | веќе видена

Фејсбук одбива да се вчита за некои од неговите корисници. Наплив на проблеми беа пријавени во вторникот попладне околу 14 часот, бидејќи корисниците објавија ...
сите 2 | | | веќе видена

Последниот пат кога зборувавме за FastStone Image Viewer беше пред година дена. Бевме исклучително задоволни од тогашната верзија и нашиот впечаток и понатаму ...
| | веќе видена

На почетокот од овој месец Netflix го одржа својот втор настан од двата кои ги одржува годишно, наречен Netflix Hack Day — Fall 2018. На овој настан тие ...
сите 5 | | | веќе видена

next