Популарната глумица Хилари Даф минатиот месец ја роди ќерката и веста за тоа ја сподели по пат на социјалните мрежи. Ќерката го носи името Бенкс Вајолет Бер, а ...
| | веќе видена

За есенското паѓање на косата постојат начини со кои може да се успори или запре, а освен животот без стрес, рекреацијата, здравиот живот и спорт, важна е и ...
сите 4 | | | веќе видена

Тешко е да се замисли како изгледал крајот на Првата светска војна од првата линија на фронтот, но сега барем знаеме како сето тоа звучело. Објавена била ...
| | веќе видена

Ален Ајверсон беше главна ѕвезда на моќната Филаделфија која играше и во финалето на НБА лигата и беше прогласен за МВП во 2001 година, но сепак играчот кој ...
сите 5 | | | веќе видена

Далас Неп со свои очи го видел масакрот во кафулето во Таузен Оукс во Калифорнија, а дури и успеал да го сними напаѓачот. На снимката се гледа кафулето во кое ...
сите 3 | | | веќе видена

Многу сопственици ја нарекуваат ваквата ситуација "чудо", но за овој човек тоа е нормална работа. Неговото послушно куче на првото споменување на капење веднаш ...
сите 3 | | | веќе видена

22-годишната ќерка на Мадона, Лурдес Леон е слика и прилика на својата мајка. Во тоа дополнително нè убеди и со своето издание на настанот организиран од ...
сите 7 | | | веќе видена

Членката на парламентот од Берлин од десничарската Алтернатива за Германија - AFD е исфрлена откако на интернет се појавиле нејзини фотографии на кои позира во ...
сите 2 | | | веќе видена

Тројца високи функционери во руската полиција се уапсени поради сомнение дека ја силувале младата колешка на забава во седиштето на полицијата во Уфa. Иако се ...
сите 5 | | | веќе видена

Маринка Смирнова, поранешна Мис Русија и наследничка на славниот произведувач на "водка", вчера се појавила на суд во Лондон во врска со обвиненијата дека ...
| | веќе видена

next