Попара

Една од најубавите во Светот, Скриената плажа во Мексико е создадена како резултат на воени вежби и тестирања… Мексиканската дупка е дел од вулканскиот ...
сите 8 | | | веќе видена

Според светските медиуми, средствата се одобрени Ако сè оди како што треба, оваа година конечно ќе ја видиме премиерата на новиот филм за Џејмс Бонд, наречен ...
сите 3 | | | веќе видена

Конзумацијата на одредени намирници му помага на организмот да се ослободи од штетните материи. Доколку сте ги оставиле цигарите сигурно едвај чекате да дојде ...
сите 32 | | | веќе видена

Принцот Филип, сопруг на британската кралица Елизабета Втора, беше погребан саботата во кралскиот гроб на замокот Виндзор, а на последното збогување ...
сите 177 | | | веќе видена

Последната објава на Хали Бери на Instagram е опасно секси. 54-годишната добитничка на Оскар ги запали социјалните мрежи во средата, позирајќи во ...
сите 54 | | | веќе видена

Барбара Ролс е основач на волуметриската диета, a стана најпопуларна во 2021 година и тоа само како диета која брзо намалува килограми. Волуметриската диета е ...
сите 22 | | | веќе видена

Покрај бројните гласини за принцот Хари, постои и една која никогаш не згаснува, а гласи вака: „Принцот Чарлс не е биолошки татко на принцот Хари“. Бидејќи ...
сите 41 | | | веќе видена

Иако избегнува интервјуа во широк лак, Бритни Спирс сепак одговара на некои жешки прашања од време на време преку нејзиниот Instagram. Во последно време ја ...
сите 17 | | | веќе видена

Нема сомнение дека сите изгледаме различно со шминка, особено кога станува збор за професионална и долготрајна шминка. На социјалните мрежи секојдневно гледаме ...
сите 4 | | | веќе видена

Ефектот јо-јо, најлошиот кошмар на секоја личност која се борела со вишокот килограми, не се случува случајно и „само по себе“. Враќањето на изгубената телесна ...
сите 5 | | | веќе видена

Институтот за експериментална медицина (ИЕМ) од Санкт Петербург планира да заврши претклинички испитувања на првата вакцина за коронавирус во светот за јадење ...
сите 334 | | | веќе видена

Неговата најголема предност е тоа што веднаш ослободува од првут и разни нечистотии кои се последица на влијанието на сите видови хемикалии што ги нанесувате ...
сите 12 | | | веќе видена

Традиционален гарнир на ирскиот colcannon, познатата готвачка Нигела Лосон малку го рафинираше на свој начин, а резултатот е, како што се очекуваше, божествен. ...
сите 137 | | | веќе видена

Љубовта во согласност со времето ги менува правилата за средби и состаноци, но љубовта сепак останува желбата кон која се стремиме и чудесната нишка што не ...
сите 70 | | | веќе видена

Од памтивек, британското кралско семејство било предмет на разни приказни, гласини, а последните години чест гостин на таблоидите ширум светот. Сите погледи ...
сите 177 | | | веќе видена

Раперот Канје Вест склучил договор со Нетфликс да снима документарен филм за две децении од неговиот живот, пренесуваат странските медиуми. Ќе се зборува и за ...
сите 3 | | | веќе видена

Документарните филмови ќе раскажат како се распадна кариерата на Џони Деп (57) откако тој го загуби судскиот спор за клевета против поранешната Амбер Херд и ...
сите 3 | | | веќе видена

Популарниот пар беше фотографиран на улиците на Њу Јорк Љубовта меѓу најпознатата руска манекенка и актерка Ирина Шајк и славниот американски филмски продуцент ...
сите 6 | | | веќе видена

Истражувањата покажаа дека пандемијата полошо се одразила на женското либидо, но ова не е единствената разлика во сексуалниот нагон меѓу половите. Откријте ...
сите 24 | | | веќе видена

next