Попара

Се упокои два дена пред новата 2002 година, а еден месец порано го даде своето последно животно интервју. Речиси немаше серија или драма во која не учествуваше ...
сите 5 | | | веќе видена

Mо Мулиган, водачот на британскиот Црвен крст, рече дека постојат едноставни начини да се препознае ризикот и да се обезбеди сигурност за своето семејство, ...
сите 10 | | | веќе видена

Има сѐ повеќе обвинувања за однесувањето на познатата Елен ДеЏенерис (62) кон луѓето од нејзината работна околина, а на нив им се придружија и бројни познати ...
сите 13 | | | веќе видена

Ако патувањето и модата ве инспирираат подеднакво, тогаш ќе бидете воодушевени од сите парчиња од најновата колекција „One & Only Heritage“, потпишан од Џеј ...
сите 6 | | | веќе видена

Обезбедување, навреди, полициска интервенција, меѓусебни пријави поради закани и пријави за кражба на накит и пари во вредност од околу два милиони куни – е ...
сите 3 | | | веќе видена

Јајцето има силна симболика во многу култури затоа што носи микроб на животот, ЈА симболизира бесмртноста и космосот. Се користи во многу ритуали уште од ...
сите 2 | | | веќе видена

Со помош на 2 состојки целосно ќе ја обновите косата и ќе ја заштитите од сите негативни надворешни влијанија Еден од најдобрите сојузници на убава и здрава ...
сите 11 | | | веќе видена

По повеќегодишни гласини, полупотврди и изјави на анонимни извори, конечно и официјално е соопштено дека најпопуларното музичко натпреварувањето во Европа, ...
сите 4 | | | веќе видена

Пандемијата со коронавирусот не се смирува, но наместо да паничиме, треба да бидеме одговорни и да работиме на превенција и зајакнување на имунитетот, а еден ...
сите 3 | | | веќе видена

Секоја жена е убава на свој начин, без разлика дали мами погледи со својата физичка убавина, со харзима или со позитивната енергија што ја носи во себе. Сепак ...
сите 33 | | | веќе видена

Основните принципи на нумерологијата ги разработи познатиот филозоф и математичар Питагора. Во согласност со неговите пресметки, секој комплексен број со ...
сите 136 | | | веќе видена

Минатата година, Џус Влд на својот Твитер профил напиша дека работи со Викенд. Фановите беа воодушевени и по една година чекање конечно се случи. Соработката ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога имала 14 години, нејзиниот татко Валериј ненадејно починал. Нејзината баба Галина, мајка на нејзиниот татко, која беше нејзина најголема поддршка, тогаш ...
сите 5 | | | веќе видена

next