Попара

Лејди Гага ги маѓепсала сите во Венеција, промовирајќи нов филм “A star is born”. Лејди Гага и Бредли Купер беа главни ѕвезди на Мостра во четвртокот, откако ...
сите 8 | | | веќе видена

Ники Минаж неодамна го нарече Еминем “нејзин сопруг”што ги натера обожавателите да се посомневаат во можна романса. Еве какви чувствува има Slim Shady за ...
сите 18 | | | веќе видена

Кога Џек Лонг и Шејн Симпсон од Missouri Western универзитетот го завршија својот тренинг, решија заедно да одат дома. Додека го напуштаа кампусот, забележале ...
сите 2 | | | веќе видена

Во видеото ги моли луѓето низ целиот свет да ѝ помогнат да го спаси својот мал брат од реткото заболување. Ако нешто знаеме за браќата и сестрите, тоа е дека ...
сите 2 | | | веќе видена

8. Јануари 1994. година беше најтешкиот ден во животот на Ванг Мингкинг и Лиу Денгинг. Додека беа на своето работно место, продавајќи овошје во Кина, заедно со ...
сите 3 | | | веќе видена

Бил потребен само еден поглед и се знаеше дека им е судено да бидат заедно. Во животот многу значи да имаш најдобар пријател. Можеби ја сакате истата музика ...
сите 2 | | | веќе видена

Ова ќе ве натера да се замислите! Една инспиративна приказна која се шири преку интернетот ќе ви покаже како треба да се справите со сите пречки што ви ги дава ...
сите 3 | | | веќе видена

Овошјето кое многу добро влијае на човечкиот организам. Хранливите материи на праската во целост може да се измерат со нејзиниот пријатен вкус и регенерирачки ...
сите 15 | | | веќе видена

Серена Вилијамс поради верското определување на својата ќеркичка нема да и организира роденденска забава. Дури ни првата. Денот 1 септември 2017 година, Серена ...
сите 73 | | | веќе видена

Италијанската модна престолнина е она што актерката и претприемник Џесика Алба ја избра за патување со десетгодишната Хонор, која е вистинска копија на мајка ...
сите 2 | | | веќе видена

Не само што е здраво да се пие смути од боровници, туку има и многу интересна боја поради која помладите членови на семејството ќе сакаат да го консумираат со ...
сите 16 | | | веќе видена

Џо и Кевин Тајлер се сретнаа кога имаа 14 и 16 години. И двајцата биле во тинејџерски години и оттогаш биле вљубени, а 49 години подоцна нивната љубов се уште ...
сите 2 | | | веќе видена

Сигурно сте слушнале сè за минимализмот досега. Минималисти се луѓе кои решаваат да живеат едноставен живот во кој го имаат само она што им е потребно, а не ...
сите 2 | | | веќе видена

Да се раѓа дете е едно од најубавите искуства во животот – но за една млада мајка и нејзиното семејство, тоа беше кошмар. Шели и Џереми Кели беа воодушевени ...
сите 6 | | | веќе видена

next