Попара

Лана се повлече од јавноста. Познатата американска пејачка Лана Дел Реј на музичката сцена е седум години, а за време на нејзината досегашна кариера таа не ...
сите 2 | | | веќе видена

Женскиот состав “Spice Girls” ќе одржи шест концерти низ Велика Британија во јуни 2019. година, потврдија девојките денес. Но, ова не важи за светската ѕвезда ...
сите 12 | | | веќе видена

Фактот дека во рестораните тоалетите не се највалканите места, одамна ни е познат. На пример, на менито има повеќе бактерии отколку во тоалетот. Но, и директно ...
сите 3 | | | веќе видена

На Универзитетот во Кардиф беше спроведена студија за влијанието на ботоксот врз сексуалниот живот на жените кои го користеле. Истражувањето покажа дека тие ...
сите 2 | | | веќе видена

Производи кои ќе ве воодушеват! Од трајни до долготрајни кармини и други препарати, козметичката индустрија вложува големи напори да создаде шминки кои не се ...
сите 4 | | | веќе видена

Моќната инфуенсерка и една од најплатените манекенки го прослави својот роденден. Кендал Никол Џенер е родена на 3 ноември 1995. година. Таа се прослави со ...
сите 8 | | | веќе видена

Ако ги исклучиме папагалите и другите птици кои можат да го симулираат човечкиот говор, животните генерално не знаат како да зборуваат. Барем така мислевме . ...
сите 2 | | | веќе видена

Коњот е ставен на подвижна лента која е поврзана со сечила кои го расцепуваат дрвото и на тој начин ја штеди енергијата и силата на човекот. Ве чека цепење на ...
сите 6 | | | веќе видена

На видео снимката од осум секунди, што ја објави полицијата на социјалните мрежи се гледа кавга и тепачка. Кавгата со возачот доведе до пад на автобусот од ...
сите 20 | | | веќе видена

Да се биде дел од една од најпознатите модни ревии која се одржува секој декември е тешко. Добро е познато дека моделите на Викторија Сикрет изгледаат ...
сите 9 | | | веќе видена

Без бел шеќер и бело брашно! Состојки: 1 шолја шеќер ¾ шолјa мед 1 лажичка екстракт од ванила 2 шолји интегрално брашно 2 лажички сода бикарбона ¼ лажичка ...
сите 78 | | | веќе видена

Мечките ретко напаѓаат луѓе, освен кога ќе се изненадат и се чувствуваат загрозено …Мечките се од фамилијата на големи цицачи од редот на ѕверки. Тие живеат во ...
сите 4 | | | веќе видена

Станува збор за 5.655 каратен скапоцен камен, тежок 1,1 килограми. Огромен и извонредно редок смарагд вреден 2,5 милиони долари беше пронајден во рудник во ...
сите 10 | | | веќе видена

next