Попара

Раѓањето на детето е чудо само по себе и едноставно не можеме да го објасниме. Тоа е исто така огромно искуство за мајката, и емоционално и физички. Во текот ...
| | веќе видена

Пред постоење на социјални мрежи, изнаоѓањето на долго изгубените роднини било еднакво на наоѓање на игла во сено. Сега со Фејсбук сето тоа изгледа многу ...
сите 2 | | | веќе видена

Соништа често се неверојатно “вистински”, тоа чувство најверојатно ви е познато и на вас, кога имате впечаток дека она што сте го сонувале е сосема реално, ...
сите 3 | | | веќе видена

Само по 72 часа ќе ги видите првите резултати! Подбрадокот може да биде голем проблем за луѓето, а повеќе го имаат луѓе кои имаат прекумерна тежина или луѓе на ...
сите 5 | | | веќе видена

Ние откриваме како да ја прилагодите комбинацијата на бизнис облекување во секојдневниот живот, но сепак да останете во рамките на модата. Street Smart Suit ...
сите 2 | | | веќе видена

Како сега изгледа фантазијата на многу мажи? Ако се прашувате каде исчезна поранешната најпопуларна порно дива Џена Џејмисон, ќе ви дадеме одговор. Некогашната ...
сите 3 | | | веќе видена

Lötschental лежи во импозантен планински пејсаж помеѓу Вале и Бернските Алпи. Најруралната долина со своите сеуште автентични села ги тера посетителите да ...
сите 7 | | | веќе видена

Откако и го посвети својот живот на армијата, ветеранот Гери Барнс (78) дознал нешто што не знаел целиот свој живот. По многу медали и награди во текот на ...
сите 2 | | | веќе видена

Среќни сме што живееме во време кога има разни корисни форми на транспорт. Можеме да стигнеме од точка А до точката Б за многу краток временски период ...
сите 4 | | | веќе видена

Едно училиште во Оклахома, САД, ги отстранувало старите табли за пишување за да вметне нови. Тие ги повикале градежниците да им помогнат. Пред да можат да ...
сите 4 | | | веќе видена

Џенет и Винстон Хаус се сакаа на начин за кој многумина можат само да сонуваат. Тоа беше љубов на прв поглед, и таа растеше со секој нов ден. Тие се венчале во ...
сите 2 | | | веќе видена

Секако, суптилните транзиции во третирањето на косата се сеуште NO. 1 во сферата на косата, но сега тие се украсени со нишки во килибарни бои … Многу стилски ...
сите 3 | | | веќе видена

Си дозволивте да се почестите со убава маица или кошула, но по неколку недели, одеднаш имате дупки во долниот дел, буквално од никаде. Првото нешто што можеби ...
сите 3 | | | веќе видена

Никој не се ни посомневал дека една од најубавите жени во светот го криела овој комплекс. За време на нејзината петнаесетгодишна кариера, славната дива Мерилин ...
сите 3 | | | веќе видена

next