Попара

Во Лос Анџелес беше доделена наградата GQ – за маж на годината беше прогласен Чедвик Бозман, принцот на Ваканда, а за најбезобразна актерка Кејт Бекинсејл! ...
сите 17 | | | веќе видена

Дека компирот добро оди со италијанскиот специјалитет, проверете од прва рака и уживајте во него со напиток со меурчиња. Состојки 8 големи компири 3 лажички ...
сите 39 | | | веќе видена

Љубопитноста го натера да истражи каде водат скалите и видел дека под неговиот стан се наоѓа нешто невообичаено. Даниел Карли се преселил во Англија и изнајмил ...
сите 8 | | | веќе видена

Тогашните вести ја опишувале како “шармантна млада жена, со скоро совршени пропорции, зелено-кафеави очи” Штефица Видачиќ беше избрана за Мис на Југославија во ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога слоницата Ширли била повредена настапувајќи во циркусот, таа беше однесена во зоолошката градина во Луизијана Истражувањата во последните години ни ...
сите 8 | | | веќе видена

Ако ги прашате љубителите на спортот, лизгањето на мраз е дефинитивно на врвот на листата како еден од најубавите и грациозни спортови кои можете да ги ...
| | веќе видена

Некои органи во процесот на стареење влегуваат многу рано, додека други поспоро стареат, откриваат француските истражувачи. Дали знаете дека нашето биолошко ...
сите 10 | | | веќе видена

Пред неколку недели објавено е дека оскаровката Анџелина Џоли ја напушти адвокатката во бракоразводното судење со Бред Пит, бидејќи почнаа со “валкани игри”. И ...
сите 12 | | | веќе видена

Овој остров, главниот град и седиштето на владата на Турк и Каикос, е долг само 11 километри и широк 1 милја (1½ километри), и е долгогодишна омилена ...
сите 2 | | | веќе видена

“Ова станало прифатливо само во последните 15 години, бидејќи луѓето ве сметале за чудаци”. Рут Роз е 85-годишна баба, која беше порано позната како Џејмс Роз, ...
сите 3 | | | веќе видена

Продолжете со својот живот, како и до сега. Без оглед на тоа што вашиот статус сега е “во врска“, од овие работи никогаш не треба да се одречете. Сетете се ...
сите 4 | | | веќе видена

Насмејаната црнка храбро ја понесе креацијата за која се шпекулира дека не ја одобрила кралицата Елизабета II … Заедно со својот сопруг, принцот Хари, Меган ...
сите 38 | | | веќе видена

Боно Вокс пејачот на познатиот ирски рок состав У2 остана без глас на концертот во Берлин. “Кахм, кхммм … извинете”, и кажа на публиката.Бјутифул дееј, ...
| | веќе видена

Новата биографска приказна на малите екрани “The Bobby Brown Story” на Боби Браун емитуваше шокантна сцена помеѓу ликовите на Боби и Џенет Џексон на 4. ...
сите 5 | | | веќе видена

Изгледа извонредно! Ако сте ги прочитале мемоарите на американските поети и есеиската Френсис Мејс или сте го гледале филмот “Под сонцето на Тоскана”, тогаш ...
сите 4 | | | веќе видена

next