Попара

На кучето баш му е гајле. Животните често умеат да не изненадат – а видеата со нивните лудории се секогаш омилен дел од интернетот. Така, на Твитер сега кружи ...
сите 11 | | | веќе видена

Фотографијата кажува повеќе од илјада зборови. На социјалните мрежи се појави фотографија која што освести многумина – бидејќи кажува нешто многу интересно за ...
сите 2 | | | веќе видена

Тој опуштено си пишуваше пораки на телефонот, додека сите лежеа на подот и се надеваа на најдоброто. Од Бразил ни доаѓа видео, кое истовремено е неверојатно и ...
сите 2 | | | веќе видена

Лотаријата „ Mega millions“ се игра во 44 американски држави. Официјалните лица за американската лотарија изјавија дека рекордниот џекпот во “Мега Милиони” од ...
сите 2 | | | веќе видена

Џулија Робертс е една од најубавите жени во Холивуд и не остава никого рамнодушен со нејзиниот изглед. Иако има убава линија, 50-годишната актерка поради ...
сите 4 | | | веќе видена

Пејачката ја тужи познатиот текстописец Tracy Chapman. Nicki Minaj ќе оди на суд поради нејзината нова песна “Sorry”, во која е искористен дел од песната “Baby ...
сите 3 | | | веќе видена

Сантата плови покрај ледениот гребен Larsen C. „Острите агли и рамната површина укажуваат на фактот дека сантата веројатно се одвоила од гребенот“, објавија од ...
сите 7 | | | веќе видена

Човекот кој беше каменуван од мајмуни, почина во болницата од повреда на главата и градниот кош. Станува збор за 72-годишниот Џарампал Синг, кој собирал дрва. ...
сите 2 | | | веќе видена

Од Кина сум, жал ми е, изнајмив автомобил во Србија – пишува на ливчето. Нетрпеливоста меѓу одредени народи на територијата на поранешна Југославија изгледа ...
сите 7 | | | веќе видена

Новата статија објавена во списанието Current Oppinion in Microbiology, сугерира дека масовни колонии на микроорганизми кои лебдат над нас во стратосферата ...
| | веќе видена

Мостот е изграден така што би можел да издржи земјотрес со јачина од 8 степени по Рихтеровата скала, а искористени се 400.000 тони челик. Најдолгиот ...
сите 5 | | | веќе видена

Ако сакате да ја намалите тежината, но тешко ви паѓа гладувањето, грчкото семе или пискавица (тилчец) е вистински додаток во исхраната за вас. Ова ситно семе ...
сите 10 | | | веќе видена

Популарната Кардашијан не крие дека нејзиниот живот не е ист како што беше и зборува за нејзиниот однос со сопругот. Поради љубовта сме способни да правиме ...
сите 18 | | | веќе видена

next