Тироидната жлезда, жлезда во форма на пеперутка во вратот, може да има драматичен ефект врз голем број телесни функции. Тироидната жлезда се наоѓа под гркланот ...
сите 42 | | | веќе видена

Деветнаесет годишната Катја со потекло од Украинка која живее во САД, ја продава својата невиност, но одбива да прифати помалку од 100.000 евра. Таа зборува ...
сите 6 | | | веќе видена

Не е тајна дека убавата јорданска кралица често бира модни парчиња кои би можела да си ги дозволи и средната класа. Кралицата Ранија од Јордан редовно е на ...
сите 7 | | | веќе видена

Четиринаесетгодишно неименувано момче во текот на ноќта го укралo автомобилот на баба му и возел низ Германија 260 километри. Авантурата завршила кога ...
сите 5 | | | веќе видена

Низ вистински пекол поминала Русинката Елена Александрова, чија 10 годишна ќерка била убиена ќерката. Александрова не можела да се помири со загубата, но после ...
сите 6 | | | веќе видена

Ако се прашувате зошто сè уште не сте ја запознале личноста за која знаете дека е вистинската и со која сакате да бидете до крајот на животот, можеби ѕвездите ...
сите 143 | | | веќе видена

Еден од најдобрите тенисери на светот признава колку му е тешко понекогаш да пронајде баланс меѓу работата и родителството. Новак Ѓоковиќ ја изнесе својата ...
сите 10 | | | веќе видена

Вкус кој нема да го заборавите! 8-10 шницли од свинско каре 2 главици кромид сол брашно оригано бибер малку сончогледово масло малку маслиново масло бело вино ...
сите 132 | | | веќе видена

Комбинацијата маслиново масло и сок од лимон му помага на телото да се исчисти од токсини, а првите резултати може да се очекуваат за еден месец, но важно со ...
сите 28 | | | веќе видена

Свадбарски обичаи и песни во Дебарско Сватоите ќе слезат од коњи у момата, а зето ќе застани со четворицата побратими на коњи вкачени пред вратата од кледо ...
| | веќе видена

Мис на Полска од 2011 година Марселина Заваџка ќе вози камион на релиРелито „Африка Еко рејс“ ќе се вози на почетокот на 2020 година, во должина од 6.000 ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Србија веќе неколку векови стои закопано злато уште од времето на Турците, пишуваат српските медиуми. Тоа според кажувањата, некој си поп Мартин го закопал ...
сите 2 | | | веќе видена

next