Ивана е позната мејк ап артистка од Берлин. Таа често се појавува во медиумите и е многу активна на социјалните мрежи, а досега имала над 20 пластични ...
сите 4 | | | веќе видена

Балканската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска се појави во Првиот основен суд во новиот Белград поради судењето со мега ѕвездата Јелена Карлеуша. Во ...
сите 32 | | | веќе видена

Згодниот и бескрајно шармантниот Енрике Инглесиас има фанови од цел свет. На неговите песни се заљубуваат, танцуваат... Но, освен на концертите, никој не би ...
сите 4 | | | веќе видена

Наш предлог за следниот ручек – паста во црвено вино. 250 гр тестенини 1 конзерва црвен грав 150 гр пелати домати 1 чешне лук 50 мл црвено вино сол бибер ...
сите 98 | | | веќе видена

Денеска е Обновување на храмот на св. Георгиј во Лида.На овој ден се празнува преносот на моштите на свети Георгиј од Никомидија во градот Лида Палестинска, ...
сите 27 | | | веќе видена

Племето Хумба живее на северот од Намибија и претставува културолошки диверзитет по начинот на живот, навиките и традициите. Живеат многу скромно, се ...
сите 2 | | | веќе видена

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров му подари „мерцедес-бенц“ на петгодишното чеченско момче кое постави рекорд со 4.105 склека, а потоа побара од момчето да вежба ...
сите 6 | | | веќе видена

Обложувањето степеници знае да биде прилично скапо. Некогаш и прескапо. Во зависнот од тоа со што сакате да ги обложите степениците, дрво, камен или керамика, ...
сите 3 | | | веќе видена

Еве како изгледаше Јелена Карлеуша на свадбата со својот прв сопруг. Таа и нејзиниот прв законски сопруг Бојан Кариќ ја крунисаа својата љубов во 2004 година. ...
сите 9 | | | веќе видена

Актуелната колекција на етаблираната дизајнерка Алберта Ферети, за сезоната есен-зима 2018, е хит помеѓу славните дами. Ако ја следите нејзината работа, ...
сите 14 | | | веќе видена

Претседателкста на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ денеска уште еднаш ги искористила децата во својата предизборна кампања, јавува хрватски Индех . Додека ...
сите 11 | | | веќе видена

Многумина од вас го имаат ова парче зимска облека. Јакната со пердуви е најудобната и најтоплата облека за зимските денови. Како и секој друг вид на облека, со ...
сите 4 | | | веќе видена

Странските медиуми пренесуваат дека американската пејачка и нејзиното момче одлучиле да имаат заедничко дете. Гвен Стефани и музичарот Блејк Шелтон заедно се ...
сите 4 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) На полето за работа ви доаѓа големо растеретување и убави вести кои ќе ви ги донесат вашите блиски соработници. Можете да очекувате ...
сите 53 | | | веќе видена

next