Брачниот пар Крис и Холи Персиќ од Питсбург, САД, биле прилично изненадени и импресионирани кога откриле каде завршувале оревите кои мистериозно исчезнувале од ...
сите 2 | | | веќе видена

За време на судењето на сега веќе бивша американска полицајка, во судницата се случи трогателна и неочекувана ситуација кој ги изненади сите. Полицајка од ...
сите 2 | | | веќе видена

Брачна двојка од Нови Травник, Босна и Херцеговина, со адреса на живеење во странство, која сакала да остане анонимна, ги отплатила сите долгови во аптека во ...
сите 4 | | | веќе видена

Се верува дека овие стебла имаат доволна цврстина за обнова за оваа важна катедрала. Стеблата се многу поотпорни отколку во некоја друга шума, бидејќи во 1965 ...
сите 2 | | | веќе видена

Инспириран од еден од поглупите предизвици што се појавиле на интернет (Tide pod challenge), Гленливет доаѓа до идеја за сосема нов систем за испорака и ...
| | веќе видена

Скопското астрономско друштво вечерва од 20 часот во амфитеатарот при Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ) организира предавање „Аполо ...
сите 11 | | | веќе видена

Ова е првиот доказ дека праисториските луѓе имале свест за предвидување на идните нутриционистички потреби, за кои претходно се сметаше дека не биле способни. ...
сите 4 | | | веќе видена

Четириесет години е назад светот, твитна вечерва Ацо Саатчијата и објаснува: - Новите коли сега сами се гаснат штом застануваш на семафор. Југото тоа го прави ...
сите 2 | | | веќе видена

Африканските земји како што е Уганда, ги имаат едни од најстрогите закони кои се однесуваат на хомосексуалноста. Истополовите врски се табу, а на најголемиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Русија располага со најброен парк на оклопни возила на светот. Таа има повеќе тенкови од сите држави членки на НАТО заедно, пишува американскиот весник "We are ...
сите 2 | | | веќе видена

Мајка на пет деца го инфицирала крвотокот по пат на тампон поради што животот ѝ бил загрозен. Грета Зарете од Северна Каролина на почетокот на годината лежела ...
сите 2 | | | веќе видена

На социјалните мрежи кружи урнебесно видео од штафетната трка 4 х 100 метри на Светското првенство во Доха. Кинезинките направиле бизарна грешка и притоа ...
сите 2 | | | веќе видена

Примерок од загрозениот вид кај нас белоглав мршојадец во Малешевијата беше спасен од повреда од страна на хумани граѓани. Птицата откако била пријавена, како ...
сите 12 | | | веќе видена

next