Дали сте виделе ирис од око во две различни бои или половина бели трепки, а половина црни трепки? Уникатните карактеристики прават да се истакнете од ...
сите 3 | | | веќе видена

Според информациите од СВР Штип во текот на вчерашниот ден,некаде околу 18.55 часот, во Полициската станица во Кочани ,влегол шеесетиедногодишниот Ј.З,го ...
сите 3 | | | веќе видена

Освен што снима и свои авторски песни, „Инструментал бенд“ знае да ја почести публиката и со одлични преработки на познати хитови, а по минатогодишниот музички ...
сите 2 | | | веќе видена

Поранешниот грузиски претседател смета дека следната мета на Путин би можела да биде европска земја која не е членка на НАТО, како Шведска или Финска. Како што ...
сите 2 | | | веќе видена

Патниците на „цесна 206“ снимиле како нивниот авион се урнал во шума во Венецуела, при што загинале две лица. Вкупно имало четворица патници во авионот во ...
сите 2 | | | веќе видена

Воспитувањето на децата е исклучително предизвикувачка задача. Експертите потенцираат дека низ овој процес, многу важно е децата да го почувствуваат и вкусот ...
сите 2 | | | веќе видена

Минатата година Иги Азелиа призна дека била блиску до одлука да се откаже од музиката, откако нејзината кариера дочека лоши денови. Но овој викенд, новата ...
сите 3 | | | веќе видена

Според едно истражување спроведено за PepsiCo, пласманот на фудбалскиот пазар ја зголемил познатоста на брендот ширум светот на дури 40%, а со тоа и бројот на ...
сите 2 | | | веќе видена

Водителката и телевизиска новинарка, Татјана Војтеховски, на Твитер споделила видео снимка додека траеле вчерашните протести, а која разбеснила многу нејзини ...
сите 2 | | | веќе видена

Инфекции на уринарниот тракт може да предизвикаат појава на крв во урината. С остојбата којашто се манифестира со крв во урината којашто може да се види со ...
сите 2 | | | веќе видена

next