Старец кој сакаше да остане анонимен, заборавил дека купил тикет уште во јануари минатата година. Австралијанец од Нов Јужен Велс стана милионер откако ...
сите 15 | | | веќе видена

30- годишниот Христијан,кој живее во Мелбурн, веќе подолго време е атракција на аеродромите низ целиот свет. Младиот музичар на светските аеродроми со својата ...
сите 19 | | | веќе видена

Антиоксидансите ја спречуваат оксидацијата на другите материи, а во биолошкиот систем служат за неутрализирање на слободните радикали. Иако различни материи ...
сите 6 | | | веќе видена

Не се сите масти нездрави, туку напротив – можат да направат доста за вашиот организам. Еве кои 6 намирници богати со масти можете да ги јадете и додека сте на ...
сите 12 | | | веќе видена

Повеќе од пет милиони хакирани профили на Фејсбук, користеле една од овие лозинки. Ако ги користите и вие, а сакате да си го задржите профилот, мора да ...
сите 12 | | | веќе видена

Девојка од Англија го продаде „Х–боксот“ на своето момче за само 3 фунти откако дозна дека ја изневерил. Џорџија Џексон објави оглас на Фејсбук дека „ја ...
сите 8 | | | веќе видена

Ако некогаш сте се запрашале дали положбата за спиење има врска со здравјето, го имаме одговорот. Според ајурведа, не е сеедно во која положба спиете, а дури ...
сите 9 | | | веќе видена

Жителите на Лондон, изгледа, малку се занеле кога станува збор за злоупотребата на кокаин, а градските станици за прочистување на вода не успеваат добро да го ...
сите 2 | | | веќе видена

Кипарската полиција трага по двајца мажи кои исчезнале со бебе, за кое постојат сомнежи дека имале намера да го посвојат, откако една Кипранка го купила во ...
сите 23 | | | веќе видена

Луис ван де Велде тврди дека годините за жените се само бројка, па поради тоа тие немаат предрасуди кон повозрасните мажи. „Жените дури кога ќе се погледнат во ...
сите 8 | | | веќе видена

Милијардерот Ворен Бафет има изјавено дека тајната на неговиот успех е тоа што чита книги секој ден – по 500 страници на ден, всушност. Ако веднаш скокнете ...
сите 8 | | | веќе видена

Ако варите риба или месо, има супер трик да бидат повкусни и сочни, како и меки. Се што треба е да ставите и мала шолја млеко во водата и малку оцет или ...
сите 8 | | | веќе видена

Ако сакате струк како на манекенките, тајната е во овој рецепт. Овој оброк се јаде три дена, а содржи зелка, цвекло, морков, лимонов сок и маслиново масло. Се ...
сите 12 | | | веќе видена

Во општиот хаос , кога неколку илјади граѓани се обидувале да дојдат на настапот на јутјуберот , имало и тепачки , скршени излози , а некои паѓале и во ...
сите 3 | | | веќе видена

next