Пред четири години, Розен Стјуарт присуствувала на модна ревија во австралискиот град Бризбејн. Насред гламурозниот настап на манекенките, нејзината ќерка ...
сите 29 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Меѓутоа, австралиска комисија за сообраќајни несреќи Викторија (Victoria, Australia’s Transport Accident Commission), која се занимава со проблемите на ...
сите 3 | | | веќе видена

 Принцот Хари буквално е под лупата на медиумите и критичарите, заедно со својата сопруга Меган Маркл. На денот која ја објавија свршувачката сите го ...
сите 24 | | | веќе видена

Базенот Surf Ranch во Калифорнија е место каде можете да имате сурферско искуство на најдолгите „вештачки“ бранови. Базенот се наоѓа во Лемур, Калифорнија, и ...
сите 5 | | | веќе видена

Безбол тимот на „Питсбург Пајрајтс“ со една минута молк пред мечот му оддаде почит на раперот Мек Милер. „Пиратите“ играа против тимот на „Канзас Сити Ројалс“ ...
сите 6 | | | веќе видена

Затоа што… “The more hate you wear the less you care” Сите некогаш сме биле жртва на негативи коментари и критика на социјалните мрежи. Што и да правите онлајн ...
сите 5 | | | веќе видена

Колку често водиме љубов има врска и со тоа какви луѓе сме, а новото истражување открило дека луѓето кои имаат две одредени карактерни црти имаат и’ најбогат ...
сите 14 | | | веќе видена

Добрата страната е тоа што оваа година се популарни нежни бои и кои се носат почесто, поради што нема да купувате мантил секоја година! Една од првите ...
сите 8 | | | веќе видена

Дури и ако не сте љубител на купување на половна роба, да знаете дека ќе бидете воодушевени со употребуваниот авион на катарското кралско семејство, кој е ...
сите 3 | | | веќе видена

„Внимавајте што јадете". Оваа парола денес кружеше во студентскиот дом „Кузман Јосифовски Питу" откако на студентите кои се во истиот им бил даден за јадење ...
сите 3 | | | веќе видена

Домот не е дом, ако во него не цвета барем една од овие билки! Сите фенг шуи мајстори тврдат дека овие билки ги исполнуваат желбите и привлекуваат позитивна ...
сите 13 | | | веќе видена

Трој Џејмс е познат по улогите во хорор филмовите, но неодамна открил уште еден талент. Овој мултиталентиран човек знае да прави помалку застрашувачки и ...
| | веќе видена

Про-руски борец намерно си пукаше во стомак за да го тестира новиот панцир, додека сето тоа го снимаа неговите пријатели. Инцидентот се случил во украинскиот ...
сите 2 | | | веќе видена

next