Легенди и кажувања од Долна Преспа Трите појаси народ Прв: Најпобарѓе (најпрвин) живел ен појас народ, кој биле многу висоќи луѓе и тие са колнеја: „Жими да не ...
| | веќе видена

Исис Брионес верува дека неносењето гаќи во теретана и’ го сменило животот. Таа во една прилика кога тргнала да вежба заборавила во ранецот да стави резервни ...
| | веќе видена

Кога ќе станете родители, светот се менува во целост и сета енергија која ја имате се пренасочува кон вашето бебе. Во продолжение прочитајте за некои од ...
сите 17 | | | веќе видена

Фаусто Русо (38) е италијански кондициски тренер, кој работел во нисколигашот Атлетико Терме Фуиџи, човек кој во животот нема запалено дрога, алкохол речиси и ...
сите 14 | | | веќе видена

Луѓето предизвикаа вистински хаос во супермаркетите ширум светот и поради некоја причина во најголем дел купуваат тоалетна хартија. Мајк Тајсон го коментираше ...
сите 21 | | | веќе видена

За тоа што 50 милиони жители на кинеската провинција Хубеj повторно дишат со полни бели дробови најзаслужен е доктор Жонг Наншан, епидемиолог и пулмолог. Пред ...
сите 13 | | | веќе видена

Здраво Бисера, како си, како го поминуваш времето во домашна изолација? – И јас, како и сите затечени во небрано од тековните случувања, се обидувам да си го ...
| | веќе видена

Литературната приказна на Марија започнала уште кога имала три години. Тогаш инспирација ѝ биле цртаните филмови и стриповите. А бидејќи не знаела да чита, ...
сите 17 | | | веќе видена

Доктор Клаус Кенлајн, интернист од Универзитетот Кил од северот на Германија, објаснува зошто најмалку секој втор заболен во Италија од Ковид-19, починал ...
сите 2 | | | веќе видена

Објавата на Американката Стефани Рајмер Витакер станала вирална бидејќи открила дека не сите кои купуваат големи количини на храна овие денови се себични и ...
сите 2 | | | веќе видена

Ако користите обични хируршки маски, не заборавајте да ги менувате редовно. Истражувачите со месеци го проучуваат новиот корона вирус за да откријат колку ...
сите 2 | | | веќе видена

Откако започна пандемијата со коронавирусот сите земји препорачаа самоизолација, а голем број на граѓани живеат во страв од вирусорт. Полицијата во Андора за ...
сите 8 | | | веќе видена

next