Книгата поезија за деца „Заедно да растеме“ од Филип Димкоски, објавена годинава во Академски печат, ја доби меѓународната награда „Книжевно перо“ за најдобра ...
сите 6 | | | веќе видена

Ова видео е прозвод на големата љубов и поддршка кон соученички на децата кои учат во II-4 одделени од битолското основно училиште „Климент Охридски“ кои се ...
сите 2 | | | веќе видена

Дури и ако не сте по астрологијата, сигурно сте слушнале за ретроградниот Меркур. Сигурно многупати сте слушнале дека луѓето се жалат на него, него го ...
сите 4 | | | веќе видена

Бездомник се прослави кога на жена ѝ дал пари, но сега се дозна суровата вистина Бездомникот од Филаделфија, Џони Бобит Помладиот, минатата година го привлекол ...
сите 7 | | | веќе видена

Едноставната бела кошула може да се носи на работа, со пенсил сукња или панталони и сако или џемпери. Никогаш неможете да погрешите со класична бела кошула, но ...
сите 2 | | | веќе видена

Си прават друштво другари муабет, па едниот вели: Момци, јас кога ќе се напијам, немам страв од ништо и никој. Ни од жена ти? Е толку пијан досега не сум бил.
сите 8 | | | веќе видена

Еве што денот на раѓање, според народни верувања, зборува за вашиот живот. Понеделник Понеделник е прв ден во неделата и се смета за најсреќен. Се вели дека ...
сите 7 | | | веќе видена

13 коњи останале отсечени од светот после изненадните снежни врнежи во Италија. Пасиштата за една ноќ се претвориле во ски стази, а на кутрите животни им се ...
| | веќе видена

Марк Дејвид Чепмен, убиецот на Џон Ленон, на кој во август судот за помилување по десетти пат го одби неговото барање за пуштање на условна слобода, конечно ...
сите 2 | | | веќе видена

Постојано пишуваме за тоа зошто и како треба да се грижиме за здравјето на чистачот на организмот, па и овојпат, нема да кажеме ништо ново, но ќе се потсетиме ...
сите 16 | | | веќе видена

Ако одговорот е негативен, направете простор и што побрзо да биде позитивен. Затоа што сексот е посебен после возбудливи, но и застрашувачки искуства, како на ...
сите 2 | | | веќе видена

На Редит се појави писмо од маж кој една вечер следел непозната жена, а од она што го напишал во објавата ќе ве полазат морници. "Одевме во спротивен правец ...
| | веќе видена

Никола Груевски не избегал во Будимпешта за да избегне затворска туку е навистина киднапиран. Ова го кажа самиот премиер Зоран Заев, а набрзо потоа се огласија ...
сите 13 | | | веќе видена

Пејачката Емина Јаховиќ од неодамна ужива во врската со турски милијардер. Откако стави крај на бракот со Мустафа Сандал, таа заплови во љубовна врска со 18 ...
сите 12 | | | веќе видена

Ниту една група не ја презеде одговорноста за тројното бомбардирање на аеродромот, но Турција тврди дека тоа е дело на милитанти на Исламската држава. Тоа е ...
сите 2 | | | веќе видена

next