Во следните редови ги славиме родендените на пионерот во областа на фармакологијата Фридрих Сертирнер, и на англискиот биохемичар Сер Фредерик Г. Хопкинс, кој ...
сите 5 | | | веќе видена

Шерон Стоун е во 7-та деценија од животот, а секој ден изгледа сè подобро. Со последното појавување во јавноста, таа предизвика вистинско воодушевување кај ...
сите 5 | | | веќе видена

 „Мојот роденден е во јануари и јас секоја година во себе си помислував дека тоа е годината кога ќе сретнам некого, но тоа не се случи. Затоа одлучив да имам ...
сите 4 | | | веќе видена

Британката Џорџија Холмс на својот Тикток профил го покажа договорот што и го дал Џоел, нејзиното момче, по повод Европското првенство во фудбал. Тој, во ...
сите 10 | | | веќе видена

Германскиот весник „Ханделсблат“ објави прилог посветен на перспективниот руски носач на авиони. Според објавата на „Ханделсблат“, станува збор за проектот ...
| | веќе видена

Бебињата на мајки кои пијат повеќе кравјо млеко за време на доењето имаат намален ризик од развој на алергии на храна. Ова е заклучокот на истражувачите од ...
сите 3 | | | веќе видена

Меѓу членовите на владината екипа која попладнево ќе го следи мечот меѓу Македонија и Холандија во третото коло на ЕП 2020 е и Елена Ласло. Според извори во ...
сите 3 | | | веќе видена

Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) повторно ја суспендираше фудбалската репрезентација на Мексико, поради анти-геј скандирања на нејзините навивачи. ...
сите 4 | | | веќе видена

Славната актерка речиси секогаш била облечена во тесни и преубави фустани со кои ги нагласувала своите облини, а била и вистински секс симбол на Холивуд. ...
сите 4 | | | веќе видена

Во понеделникот по неделата на Педесетница, се совршува празнување во чест на Светиот Дух. Тој празник бил востановен од Црквата заради величање на Пресветиот ...
сите 21 | | | веќе видена

Начинот на кој го започнувам денот ја поставува основата за целиот ден, па бидејќи сакам среќен и продуктивен почеток на денот, си имам создадено свои утрински ...
сите 5 | | | веќе видена

На 23 јуни (среда), со почеток во 19 часот, во книжарницата „Литература.мк“ на улицата „Македонија ќе биде промовирана книгата „Брезите што шумеа крај Темза“ ...
сите 7 | | | веќе видена

next