Сите ние сакаме кога момците помалку нè излудуваат, но ова е дефинитивно на погрешен начин. „Насмеј се“ Понекогаш не сте расположени, но според неговите ...
сите 19 | | | веќе видена

Анализите на податоците на речиси два милиони пациенти кои имале коронавирус покажуваат нови проблеми кај речиси една четвртина од нив, вклучувајќи ги и оние ...
сите 9 | | | веќе видена

Историјата не памети дека некој пред или по Оскар Вајлд доживеал толкава пропаст на кариерата поради љубовта, која го чинела и слободата. Тој бил хомосексуалец ...
сите 3 | | | веќе видена

Трик кој ќе ви помогне да ги затегнете широките панталони! Кога фармерките ќе ни станат широки, или кога ќе купиме малку поголем број панталони поради ...
сите 2 | | | веќе видена

Осамена куќа сместена на пуст остров повеќе од 100 години, го привлекува вниманието на луѓето Најосамената куќа на Светот се наоѓа на малиот, пуст остров ...
сите 3 | | | веќе видена

Сексот е чин во текот на кој телото проаѓа низ бројни промени. Иако секој од нас има различни желби и потреби, телото речиси кај сите реагира на многу сличен ...
сите 4 | | | веќе видена

Антон Чехов е еден од најзначајните руски писатели. Тој е роден во Таганрог на 29-ти јануари 1860 година, а починал на 15-ти јули 1904 година. Студирал ...
| | веќе видена

На македонски натпревар за таленти, некој би свирел на шуплива тиква, некој би правел трикови со карти и сè ок. На јапонски, ти излегува нешто вакво и не знаеш ...
сите 2 | | | веќе видена

Низ страниците на македонската литература за деца: „Слики од детството“ на Александар Кујунџиски Детството веќе се поздравуваше со мене. Уште во летото пред да ...
сите 2 | | | веќе видена

Дали губењето на меморијата кај Алцхајмеровата болест можеби е предизвикано од намаленото снабдување со крв во мозочниот регион на хипокампусот? Едно ...
сите 3 | | | веќе видена

 Конечно, тука е филмот за младата Круела, познатиот негативец од филмот „101 далматинец“. Но, Ема Стоун ја оживува Круела во младите години од нејзиниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Лавината од врвот на Хималаите тргнала кон кампот каде била стационирана групата планинари. За среќа, планинарите избегнале снегот да ги поклопи. Се создал ...
| | веќе видена

Внуката на премиерот Зоран Заев, Ева Заева синоќа го прослави 21-от роденден. Заева за роденденот носеше супер модерна креација во комбинација од црвена и ...
сите 5 | | | веќе видена

Австро-унгарскиот престолонаследник Франц Фердинанд, чиј атентат беше повод за избувнување на Првата светска војна, бил многу омразена личност.Тој не бил ...
| | веќе видена

next