Camps Bay е предградие на Кејп Таун (Јужна Африка), а во исто време е, според многумина, најубавото одморалиште во овој дел на Африка. Сместено е на бреговите ...
сите 6 | | | веќе видена

Осомничениот, кој е идентификуван како М.А. уапсен е во операција во областа Ингол во северозападната провинција Бурса, објави денеска турската државна ...
сите 4 | | | веќе видена

Лондонскиот лекар, Зудин Пучери изјави дека многу пациенти претрпеле застрашувачки халуцинации откако преживеале потешки форми на коронавирус. Лекарот кој ...
сите 42 | | | веќе видена

Во Франција се крена многу прашина откако обезбедувањето на еден супермаркет не дозволи Марион (25) и нејзината свекрва да влезат во објектот затоа што Мерион ...
сите 2 | | | веќе видена

Трите деверуши, кои буквално биле отпуштени од своите свадбени должности, ги споделуваат своите хорор приказни за невести од пеколот, на телевизијата ИТВ. За ...
сите 5 | | | веќе видена

Компанијата „Мајкрософт“ на својата веб-страница го издвои Универзитетот „Гоце Делчев“-Штип како успешен пример за премин од физичко во учење на далечина. ...
сите 21 | | | веќе видена

Во неделата во Маврово ќе се соберат 60 идни надеж на кошарката во нашата земја. Традиционално КФСМ на својата сметка од од ФИБА добива финансиски средства за ...
сите 3 | | | веќе видена

Растот на антируските чувства на Западот може да доведе до тоа американскиот претседател Доналд Трамп да ризикува да ја повтори "шегата" на поранешниот ...
сите 10 | | | веќе видена

Популарната холивудска актерка останала запомнета по бурниот живот и скандалите. Од крајот на 40-те до крајот на 50-те години на минатиот век, Глорија Грејем ...
сите 5 | | | веќе видена

Скоро секоја приказна во светот започнува случајно. Еден поглед, идеја, можеби збор – тие создаваат свет што „оној што движи“ едноставно треба да се обедини, ...
сите 2 | | | веќе видена

– Отсекогаш сме сакале да се венчаме во традиционални носии, скапите брендирани костуми не ме привлекуваа, ниту жена ми – венчаницата. Ние ги негуваме старите ...
сите 11 | | | веќе видена

Иако поминаа повеќе од две децении од смртта на Лејди Ди, таа сè уште е присутна во животот на нејзините синови, претежно во нивните сеќавања на нејзината ...
сите 15 | | | веќе видена

Марко Деспотоски е роден на 28 септември 1973 година во прилепското село Новоселани. Деспотоски на 12 години останал сирак, и оттогаш бил постојано со својот ...
сите 20 | | | веќе видена

next