Постојат случаи кога клиентите кои биле позитивни на Ковид-19 имале силна чувствителност на бои за коса со кои претходно немале проблеми Ако сте го прележале ...
| | веќе видена

Китовите се способни да нуркаат и на длабочина од три километри, ловејќи лигни и риби... Биолозите останале изненадени откако клунест кит со еден здив успеал ...
сите 19 | | | веќе видена

Моника Белучи не експериментира и не ги следи слепо трендовите, што, ќе се сложите, не би ѝ прилегало на нејзиниот карактер и тип на убавина која ја поседува. ...
сите 3 | | | веќе видена

Обилните врнежи од дожд кои од рано утринава го зафатија Куманово предизвикаа поплавување на дел од улиците.Eден досетлив кумановец ја искористи можноста да се ...
сите 8 | | | веќе видена

Постои една сигурна работа во иднина и тоа е дека е неизвесно. Немаме утре, немаме ниту една година или месец, а дури не ја имаме следната секунда. Сè што ...
сите 2 | | | веќе видена

Сесил Чаб во 1915 година отишол на аукција за да купи столови за трпезариска маса, но се вратил дома по врвно импулсивно купување на Стоунхенџ. Како и повеќето ...
| | веќе видена

Голем број продавачи на пазарите ќе направат се за да заработат некоја пара повеќе па и по цена да ги измамат купувачите. Една продавачка на риба во Кина стана ...
сите 6 | | | веќе видена

Научниците првпат успешно креирале метод на криопрезервација за одгледување авокадо, а на тоа работеле над 40 години. И покрај тоа што се сметало дека ...
сите 5 | | | веќе видена

Многу често се случува да ви остане храна од ручекот или пак вечерата, а како што нашите родители секогаш нè учеа, храната да не ја фрламе туку ја оставаме за ...
сите 4 | | | веќе видена