Додека фолк пејачката Цеца е во целосна изолација сама во својата вила во Белград, заради безбедност нејзините деца се на други дестинации. Анастасија е со ...
сите 13 | | | веќе видена

Фотографија на една жена од Велика Британија стана хит на Фејсбук, откако многумина се обидуваа да го пронајдат домашното милениче кое се наоѓа на неа. Таа го ...
сите 8 | | | веќе видена

Македонскиот Сојуз на пчеларски здруженија организира хуманитарна акција за донирање мед на здравствените работници во македонските медицински центри.Во изјава ...
сите 7 | | | веќе видена

Животот по преселбата на прицот Хари и Меган Маркл во Лос Анџелес може да стане комплициран, бидејќи внукот на кралицата нема да може да работи во САД без ...
сите 28 | | | веќе видена

Актерката Хали Бери (53) ги налути обожавателите со снимката на својот син кој се шета во нејзините чизми со високи потпетици. Хали на „Инстаграм“ објави видео ...
сите 26 | | | веќе видена

Друштвото за управување со пакување и отпад од пакување ги објави своите резултати од напорите за организирана заштита на животната средина за 2019 година. ...
сите 6 | | | веќе видена

Кога зборуваме за здрава исхрана, првата асоцијација секогаш е лимонот. Неговите позитивни својства се многубројни, а може да се користи на многу начини. Да ...
сите 6 | | | веќе видена

За експериментирањето со звукот, македонските поети и процесот на работа на неговото ново ЕП издание „ Пркос “ разговаравме со тетовскиот рапер Никола Трпески ...
сите 14 | | | веќе видена

Преку јасни и практични лекции што се учат лесно – по една на ден во текот на сто дена – познатиот будистички свештеник Шунмио Масуно евоцира мудрост стара со ...
сите 6 | | | веќе видена

Среќниот семеен живот на пар од Италија брзо завршил со развод, откако сопруга пронашла ја пронашла кутијата на својот сопруг под креветот. Се започнало кога ...
сите 11 | | | веќе видена

Околу нас има премногу бука. Премногу информации, најчесто непотребни и бескорисни, кои само не оптоваруваат. Премногу вести, слики, зборови, звуци. Си го ...
сите 14 | | | веќе видена

“Славните и богатите очајнички се трудат да докажат дека сите сме еднакви во текот на кризата – всушност кризата покажа колку е тоа далеку од реалноста”, ...
сите 4 | | | веќе видена

Чилеанскиот поет, дипломат и добитник на Нобелова награда за литература во 1971. година, Пабло Неруда, е роден на 12 јули 1904, во градот Перал на југ на Чиле, ...
сите 2 | | | веќе видена

Честопати можеме да слушнеме како за некој се вели дека покажува високо ниво на емоционална интелигенција, но што навистина значи тоа? Дали е ова лице кое ...
сите 16 | | | веќе видена

next