Пред 38 години на 21 јуни 1983 година во Елизабет Сити, Северна Каролина, во Соединетите Американски држави е роден Едвард Џозеф Сноуден, кој пред шест години ...
сите 4 | | | веќе видена

Триесет и четиригодишна студентка од САД е пронајдена мртва во близина на рускиот град Нижни Новгород, источно од Москва. Едно лице е уапсено.Кетрин Серу (34) ...
сите 11 | | | веќе видена

Секој предмет си има свое место, имајте го тоа на ум, како крајна цел при организација на домот. Џои Кларк, стручњак за организација на домор и стилистка, ...
сите 7 | | | веќе видена

Холандски навивач си играл мајтап со своите соседи, кои што организирано во својот двор го следеле натпреварот против Австрија, но со задоцнување на директниот ...
сите 3 | | | веќе видена

Доењето како најприроден начин на хранање на бебињата сепак не е карактеристично само за мајките. Постојат жени кои дојат и возрасни луѓе и затоа честопати се ...
сите 3 | | | веќе видена

Комичен и апсурден е новиот предлог закон со кој што Владата сака да им наплаќа пашарина на пчеларите за тоа што нивните пчели оделе на државно земјиште. Ова е ...
сите 7 | | | веќе видена

Палмер Лаки ја основаше Oculus минатата деценија, VR компанија која го привлече вниманието на Цукерберг и Фејсбук, па во 2014 година го презедоа за дури 2 ...
сите 3 | | | веќе видена

Серхат Топал, возач на трамвај од Коџаели, Турција деновиве е вистинска сензација по локалните медиуми.Имено, тој имал сосема нормален работен ден се додека на ...
сите 3 | | | веќе видена

Сремуш, мечкин лук, див лук итн., се називите за оваа билка за која кај нас е малку познато дека може да се консумира и е многу корисна. Но, мора да имате ...
сите 4 | | | веќе видена

Дали имате сува уста наутро или навечер? Експертите велат дека причините за овој непријатен симптом можат да бидат многу различни. Некои се целосно безопасни, ...
сите 6 | | | веќе видена

next