Пејачот Енрике Иглесијас (43) извлече обожавателка од публиката на последниот концерт во Амстердам и се бакнуваше со неа на сцената. Фотографите го фатија ...
сите 14 | | | веќе видена

Тренер по борење повторно ја отвора салата за тренинг и покрај тоа што ја изгубил раката во бомбашки напад. Во сиромашниот кварт од Кабул, борењето нуди надеж ...
| | веќе видена

Еден крадец во Бразил лошо ја проценил девојата на која се обидел да и го украде мобилниот телефон. Имено, тој го зграпчил телефонот од Сабрина Леите (22), не ...
сите 3 | | | веќе видена

После него, долго време не се зборуваше за несекојдневно развиеви државни службеници за поставување на ред и мир. Њујоршката полиција во своите редови сега има ...
| | веќе видена

Честото потсетување и предупредување за важноста од доволното внесување на течности во организмот и хидрирањето на дневна основа треба да се сфатат ...
сите 3 | | | веќе видена

Холивудската актерка, Хилари Свонк (44) пред три месеци се омажи за бизнисменот Филип Шнајдер (45), со кој се појави на црвениот тепих, на настанот „Governors ...
сите 2 | | | веќе видена

За крај на овогодинашниот циклус во Лига на нации ни останува дуелот помеѓу Португалија и Полска. Ова е дуел кој нема апсолутно никакво значење, бидејќи ...
сите 4 | | | веќе видена

next