Насилно однесување на владин претставник од ДУИ кој на собраниската говорница не и дозволуваше на пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Ласовска да зборува. ,, Колку им е ...
сите 46 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски, поранешниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов и актуелниот генерален секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ вечерва се на ...
сите 54 | | | веќе видена

Во објава со наслов ,,СЕБЕСКЕНИРАЊЕ!” пратеничката Гордана Силјановска Давкова го опишува однесувањето на СДСМ од каде почнаа црна пропагандна кампања по ...
сите 27 | | | веќе видена

Џорџа Мелони, најверојатната прва премиерка на Италија по триумфот на тричлената десничарска коалиција што ја предводеше на изборите во неделата, во обраќањето ...
сите 4 | | | веќе видена

„Последниот удар од ‘Огнената група’ нема да помине без тектонски удар врз ДУИ. Ако функционерите од таа група ги напуштат партиските бои, или ако покажат ...
сите 146 | | | веќе видена

Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Стефан Ристовски, со порака на Инстаграм до гостите од Бугарија пред вечерашниот дуел од Лигата на ...
сите 54 | | | веќе видена

Феноменот ,,Васко Жабата” од бугарската песна ,,Комбајн вршачка” се уште е актуелен и во Бугарија но и на Балканот. Песната која стана регионален хит доби и ...
сите 14 | | | веќе видена

Што е ова, да не се закажани предвремени избори, а јас да не знам? На улици очи бодат билборди за „шпицниот“ Мицкоски. На телевизиите се вртат реклами на ...
сите 55 | | | веќе видена

Во присуство на граѓаните на Битола, претставници на локалната самоуправа и голем број гости, Бимилк свечено го отвори Битолското детско игралиште. Новото ...
сите 19 | | | веќе видена

Во исчекување на новите учебници кои Министерството за образование и наука ги најави за крајот на октомври или почетокот на ноември, за ученциите од прво, ...
сите 84 | | | веќе видена

„БЕГ“ контра Владата, односно контра изјавата на вицепремиерот за економски прашаеа Фатмир Битиќи. Од компанијата велат дека ниту имаат законска обврска, ниту ...
сите 320 | | | веќе видена

Насловната фотографија е снимена на годишнина од формирањето на Агенцијата за национална безбедност Главна цел на таканаречената ,,Огнена група” која ја ...
сите 146 | | | веќе видена

next