„На ВМРО ДПМНЕ нема да му биде лесно да ја преземе власта, бидејќи има ориентирања, кои не му се допаѓаат на Западот. Причина за ова е тоа што има руски и ...
сите 21 | | | веќе видена

„Русија се обидува да ги прошири канџите на своето конфликтно влијание во нашата земја и на целиот Западен Балкан, попречувајќи го нашиот пат на европското ...
сите 2 | | | веќе видена

Денеска се одбележува мрачна годишнина, но исто така е моментот да се препознае извонредната моќ на отпорот на украинскиот народ на руската брутална инвазија ...
сите 286 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија, вели Министерот за внатрешни ...
сите 294 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски се огласи по однос на вчерашното видео кое се појави во јавноста, а на кое се гледа како техничкиот премиер ...
сите 41 | | | веќе видена

Анастасија Илиеска, поранешна директорка на Управата за јавни приходи и Државен секретар во Министерството за внатрешни работи, со коментар на својот фејсбук ...
сите 41 | | | веќе видена

„Старите структури на ДУИ се активираа пред парламентарните избори на 8 мај. Од извори во партијата се дознава дека има голема конкуренција за позицијата ...
сите 256 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Цветан Трипуновски денеска е во теренска работна посета на општина Богданци каде ...
сите 66 | | | веќе видена

Во интервју за КУРИР, Цветан Трипуновски, дополнителниот заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, откри голем скандал. Огромни суми на ...
сите 66 | | | веќе видена

Претседателот на Украина Володимир Зеленски денеска, на втората годишнина од почетокот на руската инвазија на неговата земја, изјави: „Ќе победиме“! „Затоа се ...
сите 286 | | | веќе видена

Сè уште е можно да се зачува Украина во некој облик, но таа мора да биде мирна и неутрална земја, изјави рускиот постојан претставник Василиј Небензја на ...
сите 163 | | | веќе видена

Огромни суми на пари наменети за субвенции за земјоделците во Македонија, од страна на оваа Влада воопшто не биле исплаќани, открива дополнителниот заменик ...
сите 66 | | | веќе видена

Екс министерот за финансии и актуелен претседател на Советот на град Скопје Трајко Славески анализира што ја чека Македонија: ако СДСМ продолжи со финансиските ...
сите 29 | | | веќе видена

next