Со фотографија од прекрасните Кривошијски кади, албанскиот премиер, Еди Рама, се пофали со природните убавини на Албанија, пишува порталот АКО. „Преубавата ...
сите 40 | | | веќе видена

Денска, бројот на починати во светот од новиот коронавирус денеска надмина еден милион лица.. Заразени се над 33 милиони луѓе ширум светот, а од последици на ...
сите 309 | | | веќе видена

Полковникот на Армијата на Република Македонија, Драган Ковачки, со драматично предупредување при објаснувањето зошто заплива во политичките води и од неодамна ...
сите 37 | | | веќе видена

Глобалната координаторка на непартиското движење „Ние сме Македонија“, Ана Дукоска, ја коментира неуспешната проба на Националната платформа за онлајн настава. ...
сите 5 | | | веќе видена

Гордана Димитриевска Кочоска, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување зборуваше за сетот на мерки каде посочи дека тие се мерки кои се само за следните ...
сите 127 | | | веќе видена

Утре во 9:30 часот во Основниот кривичен суд Скопје, ќе се одржи првото рочиште во судскиот процес кој Обвинителството го покрена против новинарот и уредник на ...
сите 14 | | | веќе видена

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски денеска се сретнал со францускиот амбасадор Кристиан Тимоние и го информирал за случаи на селективна правда и местење ...
сите 161 | | | веќе видена

Потпретседателот на Владата на Бугарија и министер за одбрана Красимир Каракачанов „великодушен“ кон Република Македонија, како што ја именува. „Ако бугарската ...
сите 112 | | | веќе видена

Завршните зборови на одбраната во случајот за протестите пред општина Центар од 2013 година уште еднаш ги изложија на виделина сите апсурди во овој случај, кои ...
сите 208 | | | веќе видена

Вработена во МВР се сликала полугола во полициска униформа и фотографијата ја споделила на социјалните мрежи. Одделот за внатрешна контрола на Министерството ...
сите 13 | | | веќе видена

Помпезно најавуваниот предизборен трет пакет на мерки во износ од 355 милиони евра заврши со реализација на 47 милиони евра односно не цели 13% реализација и ...
сите 339 | | | веќе видена

next