Платите на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и на другите во СЈО останаа тајна дури и сега кога институцијата по 4 гдини зџаминува во историјата. ...
сите 23 | | | веќе видена

Сите осум присутни членови на Советот на јавни обвинители вечерва на вонредна седница едногласно одлучија да ја разрешат специјалната јавна обвинителка Катица ...
сите 217 | | | веќе видена

Ракометарите на Вардар ја оправдаа титулата европски првак со триумфот од 33:31 во Монпелје на стартот од Лигата на шампионите! Иако без повредените Стоилов и ...
сите 159 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски синоќа во емисијата 360 степени на Алсат-М зборуваше за начинот на делување на обвинителството предводено од ...
сите 34 | | | веќе видена

Покрај Албанскиот јазик како службен јазик на целата територија во Република Албанија во општините каде што најмалку 10% од граѓаните се Македонци, службен ...
сите 36 | | | веќе видена

Фотографијата на денот доаѓа од Светски куп во џу-џицу за кадети во Букурешт, каде што највисоко на пиедесталот се искачи Македонка, а на двете пониски скалила ...
сите 22 | | | веќе видена

next