„Владата и лично Оливер Спасовски мора да одговорат, во кое својство Оливер Спасовски го однесе партискиот лидер Зоран Заев на средба со Вселенскиот Патријарх ...
сите 64 | | | веќе видена

Заменик министерот за животна средина Јани Макрадули не верува во мерните станици кои не се под државна капа и смета дека има драстично намалување на ...
сите 105 | | | веќе видена

Премиерот на техничката влада, Оливер Спасовски, во придружба на претседателот на СДСМ, Зоран Заев и директорот на Комисијата за односи со верските заедници и ...
сите 82 | | | веќе видена

Поранешниот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, денеска не се опојави на судењето за „ТНТ“ бидејќи немал добиено покана, информираше адвокатот Јовица ...
сите 249 | | | веќе видена

Емил Јакимовски, вработен во Централен регистар преку Интернет се заканувал на новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска, како и кон директорката на ...
сите 94 | | | веќе видена

Кој од корисниците на 35 службени возила кои ги бара министерот Чулев се користат за службени потреби а кои за приватни ќе истражува секторот за внатрешна ...
сите 4 | | | веќе видена

Новинарот Бранко Тричковски со неколку статуса на Фејсбук во свој (провокативен) стил го искоментира натпреварот на ракометните репрезентации на Македонија и ...
сите 3 | | | веќе видена

Извршниот директор на телевизија Алфа Јани Бојаџи реагира на нападите врз главниот и одговорен уредник на телевизијата Искра Коровешовска и други новинарки кои ...
сите 124 | | | веќе видена

Македонските ракометари загубија од Чешка со 27:25 во второто коло на Европското првенство и си ги намалија шансите за пласман во втората фаза. Сега ќе мораат ...
сите 337 | | | веќе видена

next