Претседателската на Антикорупциската комисија Билјана Ивановска речиси два и пол месеци не закажува седници на телото што го води на кои ќе се разгледуваат ...
сите 40 | | | веќе видена

Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ денеска реагираше со соопштение во врска со, според нив, скандалозниот тендер за набавка на лични документи. „Криминално ...
сите 551 | | | веќе видена

Јавната обвинителка Лиле Стефанова, денеска треба да сведочи за случајот „Рекет“ откако претходно рочиште беше одложено поради болест на адвокатите на Катица ...
сите 170 | | | веќе видена

Поправена техничката грешка со рекламниот банер „северномакедонскакујна“ поставен на македонскиот штанд на саемот за храна и земјоделство „Зелена недела“ во ...
сите 23 | | | веќе видена

По стапките на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев тргна и министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, која денеска ја смени насловната ...
сите 51 | | | веќе видена

Според рангирањето што го објавува угледниот британски весник, Македонија и натаму останува групата држави со „хибриден режим“ и се наоѓа во иста група со ...
сите 63 | | | веќе видена

Пратеникот на СДСМ, Мухамед Зекири, на свој статус на Фејсбук доби коментар од Албанец во стилот на скечот на К-15 за „мала пажња“ при добивање услуга од ...
сите 21 | | | веќе видена

Охриѓанецот Иљче Затаракоски во свој стил го коментира увозот на ѓубре од Бугарија како горивот за индустријата во Македонија. „'Македонија увезла над седум ...
сите 2 | | | веќе видена

next