Косовскиот премиер тврди дека договорот што синоќа го постигнаа главните преговарачи на Белград и Приштина не е истиот договор што им беше понуден на двете ...
сите 385 | | | веќе видена

Помал економски раст, но и повисока инфлација. НБРМ со надолна корекција на БДП. Годинава се очекува да се заврши со скромен раст на БДП од само 2 отсто, а ...
сите 128 | | | веќе видена

Извори во криминалистичката полиција во МВР сугерираат новинарите да истражат зошто членовите на бугарскиот фашистички клуб Цар Борис Трети чекале цели 24 часа ...
сите 243 | | | веќе видена

Откако Илон Маск го купи Твитер пред неполн месец, проблемите не престануваат. Освен што на големо се пишува и зборува за неговите контроверзни потези, како ...
сите 139 | | | веќе видена

Голема акција за садење дрвја во општина Кисела Вода заедно со славните личности. Сашко Коцев, Андреј и Панчо од ДНК, Димитар Атанасовски, Сара Мејс, Наум ...
сите 33 | | | веќе видена

Повеќе од извесно е дека македонската економија се наоѓа во период на голема неизвесност. Енергетската криза којашто ја зафати Европа се пренесе врз ...
сите 91 | | | веќе видена

Премиерот и лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски, вчера попладне имал средба во владата со скопскиот градоначалник Данела Арсовска и со градоначалникот на општина ...
сите 42 | | | веќе видена

Градоначалничката, Данела Арсовска, најави дека Град Скопје ќе распише јавен повик на кој ќе можат да се пријават сите заинтересирани автобуски превозници во ...
сите 365 | | | веќе видена

Најголемите поддржувачи на скопскиот градоначалник Данела Арсовска, главниот уредник на порталот „Инфомакс“, Александар Митовски, и лидерот на ГРОМ (0,1 % ...
сите 42 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји бара македонските власти да го откријат извршителот на вчерашниот напад врз бугарскиот клуб „Цар Борис“ во Охрид ...
сите 243 | | | веќе видена

Владата го мести претседателот Пендаровски да направи дипломатски потег кој може да биде навредлив за една од најмоќните членки на ЕУ и НАТО. Откако владата ...
сите 342 | | | веќе видена

Претседателот на Србија вели дека Европа бара од Србија да го признае Косово, но Белград нема да се согласи на тоа. „Не знам зошто се крие. Тоа што ЕП бара од ...
сите 385 | | | веќе видена

Европската унија „не може да апсорбира нови членки“, ниту треба да им ги подгрева очекувањата на земјите од Западен Балкан и на Украина за членство, смета ...
сите 79 | | | веќе видена

next