Пожар беснее над скопското село Страчинци на Скопска Црна Гора кој брзо се шири во правец на кумановското село Мојанце. Три возила со 1о пожарникари се на ...
сите 233 | | | веќе видена

Телевизискиот канал на 1ТВ веќе втор ден не емитува програма. Доколку продолжи вака 30 дена, согласно Законот за аудио и аудио-визуелни медиумски услуги, ќе и ...
сите 69 | | | веќе видена

Основниот суд во Приштина осуди шест лица на вкупно 25 години затвор за планирање терористички напади против членови на мисијата КФОР, во тамошни дискотеки, во ...
сите 33 | | | веќе видена

Еден од новинарите кои објавија информации за случајот Рашковски, МНАВ и италијанската фирма Леонардо се соочува со кривична пријава која ја подготвило МВР и ...
сите 6 | | | веќе видена

За еден од лидерите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, Богдан Илиевски, невиден срам е префрлувањето на предметите од СЈО во Јавно ...
сите 8 | | | веќе видена

Професорот Љубомир Цуцуловски го коментира на Фејсбук циркусот со наредбите од притвор на шефицата Катица Јанева до Специјално јавно обвинителство. „НИШТО ...
сите 477 | | | веќе видена

Пратеникот на СДСМ и поранешен генерален секретар на владејачката партија, Александар Кирацовски, по денешната изјава за „Рекет“ во Обвинителството рече дека ...
сите 113 | | | веќе видена

На конкурсот на МНР за вработување на 26 млади дипломати распишан во декември минатата година, за 26 работни места – млади дипломати во МНР - се пријавиле 819 ...
сите 3 | | | веќе видена

next