Припадници на СВР Струмица заедно со инспекторатот за животна средина синоќа нешто по 20 часот биле спречени во намерата да ја измерат јачината на звукот на ...
сите 6 | | | веќе видена

По најавата од ОЈО дека лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски ќе биде повикано лице затоа што не смее да поседува материјали од истрагата за Рекет, се ...
сите 103 | | | веќе видена

Нова контраверзна изјава на премиерот Заев во која тој индиректно тврди дека за 15 месеци близу 300.000 граѓани заминале од Македонија? Ваква дилема отвара ...
сите 10 | | | веќе видена

Првоосомничениот во сѝлучајот „Рекет“, Бојан Јовановски, денеска пак бил пренесен на скопските клиники, откако се пожалил на болки, дознава „Фокус“ . Боки 13 ...
сите 103 | | | веќе видена

next