Венецијанската комисија во мислење усвоено денеска, ги повикува властите на Македонија да го преиспитаат Законот за употреба на јазиците преку консултации со ...
сите 310 | | | веќе видена

Венецијанската комисија не ги прифатила поплаките од македонските власти на прелиминарниот извештај за законот за јазиците промовиран во септември и денеска ...
сите 310 | | | веќе видена

Градоначалникот Петре Шилегов денеска, за време на свеченоста по повод засадување на 7 дрвца во дворот на Архитектонскиот факултет, нервозно му се обрати на ...
сите 39 | | | веќе видена

Откако денеска беше споменат на рочиштето за „Рекет“, министерот за здравство , Венко Филипче за Канал 5 потврдил дека бил повикан од Бојан Јовановски на ...
сите 789 | | | веќе видена

Ангела Меркел денеска го посети поранешниот нацистички логор во Аушвиц , за прв пат во својство на канцелар каде изјави дека признавањето на нацистички ...
сите 47 | | | веќе видена

Барањето за апанажа на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, денеска ќе се најде на дневен ред на една од седниците на Комисијата за прашања ...
сите 107 | | | веќе видена

Венецијанската комисија се води од меѓународното право и од конвенциите за човекови права а не од политички состојби и стабилност на некој политички фактор, е ...
сите 310 | | | веќе видена

Имаме различно толкување на терминот „заедничка историја“ кој е содржан во Договорот за добрососедство. Најдиректно кажано колегите од Бугарија со тоа сакаат ...
сите 39 | | | веќе видена

Клетви и тешки навреди за него и неговата ќерка која доби 40 илјади евра стипендија од државата во фејсбук преписка меѓу министерот Никола Димитров и Македонци ...
сите 10 | | | веќе видена

Треба да ве загрижи што градоначалникот на Ѓорче Петров испрати видео до сите каде живее Перса со што ја наруши нејзината приватност и го прекрши член 152 од ...
сите 46 | | | веќе видена

next