Високи европски претставници се бесни на администрацијата на Џо Бајден и сега ги обвинуваат Американците дека профитираат од војната додека земјите од ЕУ ...
сите 23 | | | веќе видена

Остап Бендер, алијас Олександар Онишченко, ненадејно се појави во Северна Република Македонија, да си го подигне толку бараниот македонски пасош. Со себе не ги ...
сите 343 | | | веќе видена

Нѐ оставија без леб. Не можеме да однесеме леб дома. Знаете што значи тоа! Чесни луѓе кои сами инвестиравме, самите се вработивме и погледнете што сака да ни ...
сите 365 | | | веќе видена

Пред 40-тина компании членки на Стопанската комора на Македонија вчера беа презентирани актуелните кредитни линии на Развојната банка на Северна Македонија. На ...
сите 128 | | | веќе видена

Поранешен пратеник и потпретседател на Социјалдемократскиот сојуз, Гордан Георгиев смета дека влегувањето на Алијанса на Албанците во влада ќе биде е „полн ...
сите 238 | | | веќе видена

Според министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска, немало интерес за Универзална сала од страна на градоначалничката на Град Скопје, Данела ...
сите 365 | | | веќе видена

Во земјава очигледно станува се потешко да се прехранат граѓаните. Причина е превисоката инфлација, и тоа особено зголемување на цените и трошоците кај ...
сите 19 | | | веќе видена

Денеска во Скопје свењчено се отвораат новите простории на бугарскиот Културно-информативен центар. На отворањето, според најавите од бугарските медиуми, ќе ...
сите 99 | | | веќе видена

Зошто Пендаровски на Макрон би му пратил човек што толерира руски агент за македонски амбасадор? Кој моќник во СДСМ ургирал кај висок функционер на МВР за ...
сите 343 | | | веќе видена

По најавата на приватните превозници дека денеска ќе ја блокираат централата на ЈСП во Автокоманда, Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) „Скопје“ синоќа ги ...
сите 365 | | | веќе видена

Политичкиот аналитичар Алберт Муслиу во понделеник, пред Основниот граѓански суд Скопје 2 ќе докажува дека оштетените штедачи на пропаднатата „Еуростандард ...
сите 16 | | | веќе видена

Откако вчерашниот состанок во однос на содржината на учебниците за седмо одделение во Македонија заврши без конкретен договор, денеска воСкопје продолжува ...
сите 74 | | | веќе видена

next