Европскиот мониторинг центар за дроги и зависности од дроги (EMCDDA) ја идентификува Албанија како една од земјите на Западен Балкан каде се наоѓаат ...
сите 28 | | | веќе видена

Македонските граѓани во големо мнозинство не се задоволни од македонската надворешна политика во однос на случувањата во Украина и во однос на Русија. Она што ...
сите 45 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски предлага во име на „духот на пријателството и соработката, а како процес на градење ...
сите 3 | | | веќе видена

Двојна предност на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ во однос на СДСМ, водечката партија од владината коалиција, покажува истражувањето на МКД.мк кое ...
сите 45 | | | веќе видена

„Европската асоцијација за локална демократија (АЛДА) додели Европска ознака за извонредност на девет општини од Македонија. Седум од девет општини се ...
сите 54 | | | веќе видена

Скопскиот правоаголник има изедено повеќе превозни средства од Бермудскиот триаголник.. Светската наука поделена околу причините за оваа паранормална појава во ...
сите 50 | | | веќе видена

Новинарот на емисијата Заспиј ако можеш Горан Момироски како гостин на Само Вистина на Канал 5 открива низа детали за скандалот ,, Онишченко” кој ја тресе ...
сите 343 | | | веќе видена

Сметам дека случајот Онишченко, дава право, не само на директорот на Агенцијата за национална безбедност, туку и на други надлежни органи, сериозно да се ...
сите 351 | | | веќе видена

Денешните обилни врнежи од дожд предизвикаа поплави во Тетово, објави ТВ21, вклучувајќи се во живо од поплавените дворови и подруми на тетовци. Oбилниот дожд ...
сите 63 | | | веќе видена

Благодарејќи на група навивачи на фудбалската репрезентација на Австралија, поранешното државно знаме на Република Македонија и национално знаме на ...
сите 37 | | | веќе видена

next