Генералниот секретар на „Алтернатива“ Зеќирија Ибрахими вели дека оваа партија не е загрижена од евентуален влез на „Алијанса за Албанците“, туку загрижени ...
сите 242 | | | веќе видена

Скопјани се повторно жртви на потфрлањето во менаџирањето со Градот. Утринава стотици жители се соочија со проблеми при користењето на јавниот автобуски ...
сите 365 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски ја засилува кампањата која се повеќе наликува на предизборна. Секој ден со различни активности. Откако јадеше тост, сендвич во РЕК Битола ...
сите 2 | | | веќе видена

Двајца припадници на Агенцијата за национална безбедност, кои се дел од одделот за стратешка соработка, се суспендирани поради случајот со украинскиот ...
сите 342 | | | веќе видена

Очекувана е збунетоста на американската амбасадорка за изборот на Абази за шеф на ОЈО ГОКК. Ова е уште еден показател дека итно се потребни реформи во ...
сите 111 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука за намалување на цените на горивата. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се ...
сите 96 | | | веќе видена

Секторот за компјутерски криминал истражува како затворената седница на која директорот на Агенцијата за национална безбедност, Виктор Димовски, реферираше за ...
сите 342 | | | веќе видена

Не запираат реакциите по вчерашниот вербален инцидент во кој премиерот ја повика министерката за одбрана да стане пред поддржувачите од СДСМ. Богдан Илиевски ...
сите 156 | | | веќе видена

Директорите на ЕСМ и МЕПСО Ковачевски и Муртезани се наградени со 1.700 евра плата месечно, а ЕСМ увезува и до 1/3 од дневните потреби за ЕВН, изјави на ...
сите 150 | | | веќе видена

Во согласност со одредбите од Статутот на Друштвото, Управниот одбор е извршен орган, кој ги има клучните овластувања во управувањето со Алкалоид АД Скопје. ...
сите 7 | | | веќе видена

Околу минатонеделкната средба со в.д. лидерот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари, премиерот Димитар Ковачевски вели дека партијата искажала поддршка за ...
сите 242 | | | веќе видена

Град Скопје информира дека автобуси на ЈСП Скопје ќе сообраќаат на линиите 9, 12, 22, 23 и 45 сообраќаат редовно и без задоцнување, откако приватниот презоник ...
сите 365 | | | веќе видена

next