На 8 јануари во градот Шиџијажуанг за десет часа е изградена лабораторијата „Хуојан“, во превод „Огнено око“, во која можат да се испитаат до еден милион ...
сите 55 | | | веќе видена

Коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива, денеска во Скопје, ја промовира платформата „shtetesia.mk (државјанство). „Ова е национална платформа, каде ...
сите 524 | | | веќе видена

Исказот на екс шефот на Управата за контраразузнавање Сашо Мијалков на вчерашното судење за случајот "Таргет-Тврдина" е земен како апсолутна вистина од страна ...
сите 47 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска во контекст на вакцините кои ги вети за Македонија изјави дека не вреди за Србите да бидат здрави, ако луѓето во ...
сите 357 | | | веќе видена

На фотографијата се Сашо Мијалков, екс шеф на УБК и Синиша Алексовски, екс заменик директор во Агенцијата за разузнавање и советник за национална безбедност на ...
сите 46 | | | веќе видена

Во интервју кое за Прес24 на 28 декември 2020 година го дадоа двајца членови на работната група за реформи во основното образование, се откри дека во процесот ...
сите 295 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека би сакал да слушне реакции од Вашингтон, Брисел и другите центри на моќ во врска со изјавата на Харадинај ...
сите 40 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски ја коментира „радосната вест“ од премиерот Зоран Заев за вакцините од Србија, откако не ги доби од „братот“ Бојко Борисов, иако ...
| | веќе видена

На интервју во емисијата „24 анализа“, министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, зборуваше за можноста недела да биде неработен ден и наведе ...
сите 58 | | | веќе видена

next