Во Собранието утре почнува дебатата за Предлог-буџетот за 2023 година што Владата го усвои на 2 ноември. Министерот за финансии Фатмир Бесими очекува голем ...
сите 140 | | | веќе видена

Истражувањето на МКД.мк кое го спроведе агенцијата„ Маркет вижн, покажува дека една третина од граѓаните не гледаат перспектива во интеграцијата со ЕУ. Речиси ...
сите 45 | | | веќе видена

Директорот на Агенцијата за национална безбедност Виктор Димовски денеска на затворена владина седница се очекува дда даде извештај за случајот со давањето на ...
сите 342 | | | веќе видена

Неколку минути по полноќ, американскиот амбасадор во Косово, Џефри Ховениер, соопшти дека побарал од косовските власти да го одложат казнувањето за 48 часана ...
сите 386 | | | веќе видена

Европската унија, во контекст на сегашните институционални и буџетски услови, не може да ги исполни очекувањата за проширување, порача португалскиот премиер ...
сите 79 | | | веќе видена

Албанците имаат поголема доверба во меѓународните организации отколку во државните институции, при што американската амбасада е рангирана на прво со 33,2 ...
сите 111 | | | веќе видена

Профилот #Следиме на социјалната мрежа Фејсбук каде се објавуваат голем број информации од јавен интерес објавува позитивен документ за украинскиот Русин ...
сите 342 | | | веќе видена

Анализа на кризата во производството на електрична енергија во Македонија вечерва дава екс пратеникот Илија Димовски. ,,Владата секој ден го објавува дневното ...
сите 60 | | | веќе видена

Откако денеска премиерот Димитар Ковачевски изјави дека Владата во рамки на своите надлежности ќе направи сè за да може да ги доврши сите големи проекти кои се ...
сите 365 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи на Бугарија излезе со остра осуда и побара итно откривање и казнување на виновниците за скршеното стакло на клубот „Цар ...
сите 244 | | | веќе видена

Несудениот бугарски премиер Слави Трифонов, лидер на партијата Има таков народ, по Македонија ѝ се нафрли и на Грција за именувањето на 18 улици по ...
сите 74 | | | веќе видена

По инвестициите во нов погон за производство, „Реплек“ АД го продолжува развојниот циклус во модернизација на работењето и имплементација на иновативни ...
сите 91 | | | веќе видена

Буџетот на градот е блокиран поради неспособноста на Арсовска и желбата да прави политика, ребалансот е изгласан така како што Арсовска сакаше, информираше ...
сите 365 | | | веќе видена

Блокиран е Буџетот на Град Скопје, истакна на денешната прес-конференција скопската градоначалничка Данела Арсовска. Нестручните и несериозните амандмани за ...
сите 365 | | | веќе видена

Советот на амбасадори денеска преку соопштение изрази „изненаденост и загриженост што одреден вид неприфатливи дејствија на непотизам, партиско влијание и ...
сите 226 | | | веќе видена

next