Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, при денешната негова посета во Зелениково укажа дека се потребни што побрзо предвремени парламентарни избори во ...
сите 125 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев од 6 ноември е на слобода, јавуваат медиуми. Тој неодамна побарал спојување на двете затворски казни кои требаше да ги издржи, односно ...
сите 20 | | | веќе видена

Тоа што македонските граѓани во изминатите месеци го гледаа во маркетите преку постојаното покачување на цените на основните животни намирници доби и ...
сите 87 | | | веќе видена

Откако Град Скопје го раскина договорот со приватните автобуски превозници „Макекспрес“, околу 100 луѓе останаа без работа тврди Милорад Димитријевски, првиот ...
сите 7 | | | веќе видена

За идејата на МНР, Бујар Османи, усвоениот Закон за фондации и здруженија да се испрати до Венецијанската комисија, се изјасни и министерот за правда Никола ...
сите 216 | | | веќе видена

Поранешниот папа Бенедикт Шеснаесетти е подготвен да сведочи во судењето за сексуална злоупотреба во јужна Германија, потврди портпаролката на судот. Случајот ...
сите 3 | | | веќе видена

Утрово по 9.30 часот анонимни пријави за поставени бомби се упатени во четири средни скопски училишта. Заканите ги потврди и МВР. МКД.мк дознава дека закани се ...
сите 218 | | | веќе видена

Бојко Борисов на средбата со шефот на македонската дипломатија Бујар Османи , го отворил и прашањето за регистрацијата на бугарските клубови во Македонија. ...
сите 175 | | | веќе видена

Затворањето на РЕК Битола и ТЕЦ Осломеј беше планирано поради нашата стратегија за ориентирање кон почисти извори и овие објекти беше во план, поради должината ...
сите 24 | | | веќе видена

Министерот за правда Никола Тупанчески смета дека за избор на шеф на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција (ОЈО ГОКК) ...
сите 183 | | | веќе видена

Гордана Димитриеска Кочоска од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 Отворено рече дека нема развоен, туку инфлациски буџет. – Зборуваме за инфлации, не за развоен буџет ...
сите 2 | | | веќе видена

Градоначалниците на СДС немаат отчет затоа што ништо не сработиле, немаат инвестиции, немаат проекти. Градоначалниците на Струмица, Валандово, Дојран, ...
сите 58 | | | веќе видена

next