Во иднина веќе нема да има бесплатни пластични кеси по маркетите, а од наредната година минимална цена на пластична ќеса ќе биде 10 денари, предвидува новиот ...
сите 28 | | | веќе видена

Апелациониот суд Скопје ги укина пресудите за предметот „Титаник 2“ против Сашо Мијалков, Мендух Тачи, Бедредин Ибраими и тројца поранешни членови на Државната ...
сите 140 | | | веќе видена

Министерката за финансии Нина Ангеловска или некој од нејзиниот тим за односи со јавност постирајќи нејзина слика се пофали дека поминал државниот буџет за ...
сите 8 | | | веќе видена

Професорката по уставно право Тања Каракамишева го критикува преименувањето на Македонски олимписки комитет во Олимписки комитет на Северна Македонија. „Вчера ...
сите 10 | | | веќе видена

Кандидатот на хрватските социјалдемократи, Зоран Милановиќ, води во првиот круг на претседателските избори во Хрватска, покажуваат излезната анкета на ...
сите 82 | | | веќе видена

Како и што најави, пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе информација за енормното загадување на воздухот во целата земја и побара од Талат Џафери ова да се ...
сите 15 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон ги повика штрајкувачите кои го парализираат железничкиот сообраќај во земјата да прифатат божиќно „примирје“ и предложи ...
сите 24 | | | веќе видена

next