Градоначалникот на општина Дебрца Зоран Ногачевски е функционерот на СДСМ што вчера предизвикал тежок инцидент на натпревар од меѓуопштинска фудбалска лига. ...
сите 10 | | | веќе видена

По инцидентите со градоначалниците на Ново Село и Демир Хисар уште еден градоначалник на Социјал Демократскиот сојуз бил дел од противправни активности. ...
сите 12 | | | веќе видена

Претседателот на Државна агенција за Бугарите во странство, Петар Харалампиев, главниот секретар и уште дваесетина други лица се приведени под сомнение за ...
сите 85 | | | веќе видена

Членови на СДСМ незадоволни од двојните аршини и селективната правда на владата која ја предводи нивната партија бараат транспарентност за сите случаи на ...
сите 14 | | | веќе видена

Грчката национална телевизија, ЕРТ, ќе испита како се случи на вчерашниот натпревар меѓу грчката и македонската ракометна репрезентација, гостинскиот тим да ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева, откри дека бугарскиот дел од заедничката комисија со Македонија за историски и образовни ...
сите 10 | | | веќе видена

Повеќе грчки медиуми ја пренесуваат веста на весникот „Катимерини“ дека владите во Атина и Скопје имаат договор да го прекршат договорот од Преспа во делот на ...
сите 6 | | | веќе видена

Џудо Федерацијата на Македонија, му доделила почесен црн појас на премиерот Зоран Заев. Џудистите и љубителите на овој спорт на социјалните мрежи почнаа веднаш ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерот за одбрана, Панос Каменос, денес и утре престојува во дводневна официјална посета на Руската Федерација. Денеска тој ќе се состане со својот руски ...
сите 9 | | | веќе видена

next