Снимателот Самир Љума од македонскиот документарец „Медена земја“ со две номинации за Оскар се јави на Фејсбук од државниот карантин во хотелот „Десарет“ во ...
сите 155 | | | веќе видена

Министерот за финансии на покраината Хесен, Томас Шефер си го одзел животот поради пандемијата на Ковид-19, јави „Дојче веле“. Полицијата се сомнева дека Шефер ...
сите 16 | | | веќе видена

Европската унија со години се соочуваше и преживеа голем број егзистенцијални закани, но епидемијата на коронавирус откри стари рани кои може да се покажат ...
сите 65 | | | веќе видена

Славица Малеска, директорка на Охридската болница за А1.Он вели дека не гледа никаква вина кај себе за смртта на 66.годишната стружанка која, и покрај ...
сите 214 | | | веќе видена

Хусеин Река го има статусот на денот на Фејсбук, во кој набројува на што сè ќе можеше да смета Македонија во кризата со коронавирусот ако имаше политичари што ...
сите 3 | | | веќе видена

Оперскиот пејач Игор Дурловски, носител на изборна листа на ВМРО-ДПМНЕ и еден од лидерите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, ги коментира на ...
сите 42 | | | веќе видена

"Замислете Борис Џонсон да го користи официјалниот сајт на британската влада за партиска пресметка со лабуристите, или Доналд Трамп наместо преку Твитер со ...
сите 3 | | | веќе видена

Првата последица (покрај демотивираноста квалитетно да се работи) би била намалување на куповната моќ, која и без тоа е никаква – барем кај поголемиот дел од ...
сите 11 | | | веќе видена

Владата во официјално соопштение објавува лична преписка меѓу лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и генералниот секретар на Владата Драги Рашковски во ...
сите 206 | | | веќе видена

Поради тоа што 66-годишната стружанка не била примена во болница и покрај препораката на матичниот лекар, ќе биде разрешена директорката на болницата во Охрид. ...
сите 104 | | | веќе видена

next