Енергетиката и натаму останува клучен проблем за стопанството, но не помалку важно е и немањето доволно човечки ресурси, односно квалификувана работна сила. Ќе ...
сите 30 | | | веќе видена

Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија на српската влада Петар Петковиќ кажа дека се покажало дека косовскиот премиер Аљбин Курти не сака дијалог и ...
сите 385 | | | веќе видена

Продолжуваме со аферата „Паразити“, продолжуваме со објавување на платите на именувани лица од Владата додека државата колабира. Македонската железница е во ...
сите 168 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за Обнова на Македонија доставила 200 предлог-амандмани на Буџетот за 2023 година, соопшти пратеникот Бојан ...
сите 183 | | | веќе видена

Државната компанија за производство на струја (од вчера до недела 27 ноември) ќе плати 8 милиони евра за да купи струја! Станува збор за 32.060 мегаватчасови ...
сите 136 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вели дека Владата не ја говори вистината кога тврди дека инфлацијата е увезена и дека ја субвенционира цената на струјата за граѓаните и ...
сите 33 | | | веќе видена

За претседател на Управниот одбор на ВИНЕР – Виена Иншуренс Груп АД Скопје, е назначен Климе Попоски. На предлог на Надзорниот одбор на Vienna Insurance Group ...
сите 8 | | | веќе видена

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Т.К.(30) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено ...
сите 221 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер во Владата, Артан Груби, апалира да се слушаат аргументи на лидерот на ДУИ Али Ахмети, кога зборува за иднината на Македонија, а во тој ...
сите 243 | | | веќе видена

Се уште не се приведени напаѓачите кои со камења го нападнаа бугарскиот клуб во Охрид, се пожалил за бугарската „Нова ТВ“, Виктор Стојанов, претседател на ...
сите 4 | | | веќе видена

Адвокатот и екс обвинител Војо Димоски укажува на драматична промена во ставот на премиерот за изборот на шефот на обвинителството за организиран криминал ...
сите 111 | | | веќе видена

next