Покрај Албанскиот јазик како службен јазик на целата територија во Република Албанија во општините каде што најмалку 10% од граѓаните се Македонци, службен ...
сите 36 | | | веќе видена

Фотографијата на денот доаѓа од Светски куп во џу-џицу за кадети во Букурешт, каде што највисоко на пиедесталот се искачи Македонка, а на двете пониски скалила ...
сите 22 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата 360 степени на Алсат Телевизија рече дека наместо принципот на коалиција за ...
сите 116 | | | веќе видена

Одбојкарската репрезентација на Македонија загуби и во второто коло на 31. Европско првенство во Словенија, овојпат од Турција со 3:0 (25:20, 25:23, 25:13), но ...
сите 4 | | | веќе видена

Седмата последователна средба на експертската бугарско-македонска комитет за историски прашања заврши без многу напредок, пренесува БГНЕС. Според зборовите на ...
сите 54 | | | веќе видена

Во сатирична порака професорката Гордана Силјановска го коментира однесувањето на специјалната обвинителка Катица Јанева и реакцијата на Јавното обвинителство ...
сите 266 | | | веќе видена

Пратеникот Антонио Милошоски вели дека е добро што премиерот Зоран Заев призна дека бил во контакт со адвокат на притворената Јанева и поставува неколку ...
сите 37 | | | веќе видена

next