Сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска денеска во Њујорк учествуваше на настанот по повод 30-годишнината од глобалната 16-дневна кампања против ...
сите 77 | | | веќе видена

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта вели дека иднината на Роналд Куман не зависи од резултатот на мечот против Кадиз и вели дека покрај резултатите, многу ...
сите 189 | | | веќе видена

„Медот во Македонија повеќе се консумира како лек, а не како храна. Трошиме помалку од еден килограм по глава на жител, за разлика од Словенија која троши ...
сите 28 | | | веќе видена

Адора инженеринг по пат на јавна лицитација, за 9,3 милиони евра ги купи Топланите Исток и Запад и најголемиот дел од останатиот имот на Топлификација АД, која ...
сите 16 | | | веќе видена

Претседателот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села прашан за став околу барањето за анкетна комисија за трагедијата во тетовската модуларна болница, ...
сите 80 | | | веќе видена

Педесет нови млади лица ќе бидат вработени во центарот за грижа на корисници на „Филип Морис" кој од „Телеперформанс" од Атина се префрла во Скопје. Станува ...
сите 36 | | | веќе видена

Драфт верзијата на законското решение за конфискација на имот, која предвидува одземање на имот вреден над 30 илјади евра за кој сопственикот нема докази за ...
сите 109 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери како неуредна ја врати Предлог-одлуката поднесена од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ за формирање анкетна комисија за ...
сите 82 | | | веќе видена

Роналд Куман открива колку компетитивен дух имал Лео Меси, Аргентинецот не сакал да губи ниту на тренинг, па еднаш цела недела бил лут и се однесувал како ...
сите 189 | | | веќе видена

Историјата на македонскиот народ не може да биде желботека на неписмените (ѓоа)политичари и мегдан за фалсификување. Улично насилство. Промена на националниот ...
сите 84 | | | веќе видена

Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) отпочна со постапки за одземање на лиценци на двајца снабдувачи на електрична енергија, друштвото за ...
сите 64 | | | веќе видена

Се воздржувам од сите коментари се додека трае истрагата. Се надевам дека ќе ја прифатите оваа аргументација, не сакам никако да се сфати во некоја форма во ...
сите 388 | | | веќе видена

Лоша вест за селекторот Милевски, Аријан Адеми синоќа поради повреда беше заменет, деталните тестови ќе покажат дали ќе го пропушти дуелот со Германија. За ...
сите 36 | | | веќе видена

next