ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ! Ова е само за луѓето што веќе го виделе „Последниот џедај“. НЕ ЧИТАЈТЕ АКО НЕ СТЕ ГО ГЛЕДАЛЕ! Зачувајте ја оваа страница за кога ќе го ...
сите 12 | | | веќе видена

Наместо брзо усвојување, ние предлагаме ИТНО повлекување на законот за јазиците. Редно е претседателот Ѓорѓе Иванов, барем еднаш, да посегне по вето, не за да ...
сите 235 | | | веќе видена

УЕФА соопшти дека нема зелено светло за предлогот на Милан за доброволен договор за Финансиски фер плеј, „Росонерите" ги чека казна во иднина но тие не се ...
сите 18 | | | веќе видена

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер верува дека овој тим на Пеп Гвардиола и „Граѓаните" можат да го повторат успехот на Арсенал од сезоната 2003/04 и без пораз ...
сите 107 | | | веќе видена

Многу е важно да се заборават противречностите од минатото и земјите на Балканот да се обединат и да бидат дел од Европската Унија. Ова за бугарската агенција ...
сите 10 | | | веќе видена

Два мобилни телефона и компјутер се одземени при претресот што денеска беше извршен во домот на поранешната министерка за култура Елизабета ...
сите 64 | | | веќе видена

Според пишувањата на Тутоспорт, Илија Несторовски е идеален кандидат за исполнување на желбата на Синиша Михајловиќ за нов голгетер, Торино утре со внимание ќе ...
сите 19 | | | веќе видена

Република Македонија и Република Албанија очекуваат наредната 2018 година да ги започнат преговорите за зачленување во Европската Унија, да го искористат ...
сите 135 | | | веќе видена

Чекањето за „Епизода VIII“ заврши, „Последниот џедај“ е тука.Емоциите се големи кога се открива секое ново поглавје на „Ѕвездени војни“, но со неочекуваната ...
сите 12 | | | веќе видена

Владата на седница донесе итни мерки против загадувањето на воздухот, кои стапуваат во сила од денеска, а ја разгледува и можноста за интервентна набавка на ...
сите 207 | | | веќе видена

Хулиганите кои го предизвикаа инцидентот на јужната трибина за време на дербито помеѓу Партизан и Црвена звезда можат да се соочат со високи затворски ...
сите 119 | | | веќе видена

Во Музејот на македонската борба за државност и самостојност на 18 декември 2017 година, во 19 часот, ќе се одржи отворање на изложбата на документи и ...
сите 11 | | | веќе видена

МЗТ Скопје утре во Белград му гостува на Партизан меч од АБА лигата, на македонскиот шампион очајно му требаат победи за да избори опстанок, но и кога тие ...
сите 106 | | | веќе видена

Градоначалникот Петре Шилегов денеска го посети првиот семеен центар на Град Скопје кој што функционира во рамките на проектот „Советувалишта за превенција од ...
сите 27 | | | веќе видена

Поради мешање на владата во Фудбалската федерација на Шпанија, светската куќа на фудбалот би можела да ја суспендира и исфрли „Црвената Фурија" од мундијалот ...
сите 24 | | | веќе видена

next