Шпанија ја совлада Словенија со 34:32 и се пласира во финалето на Европското првенство каде за златниот медал ќе се бори против селекцијата на Хрватска. Според ...
сите 356 | | | веќе видена

Во март во Европскиот совет ќе се водат тешки разговори за методологијата за проширување на ЕУ најави вечерва претседателот на Европскиот Совет, Шарл Мишел, по ...
сите 152 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски го прими претседателот на Европскиот Совет, Шарл Мишел кој допатува во работна посета на нашата земја на покана на претседателот ...
сите 152 | | | веќе видена

Унгарија со 10:8 ја победи Црна Гора во второто полуфинале на ЕП и за златниот медал ќе се бори против Шпанија која претходно ја совлада Хрватска. Домашната ...
сите 356 | | | веќе видена

Хрватска е првиот финалист на Европското првенство по еден неверојатен меч против Норвешка кој траеше дури 80 минути, Хрватите победија со 29:28. Хрватска и ...
сите 47 | | | веќе видена

Лицата кои навршиле 65 години, а немаат 15 години стаж поради тоа што не им биле платени дел од придонесите, ќе може да ги откупат години стаж што им фалат за ...
сите 69 | | | веќе видена

Агенцијата за национална безбедност ги доставила до Јавното обвинителство сите информации кои се побарани од нив во врска со случајот со пронајдените доверливи ...
сите 25 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе го продолжи учеството на вакви средби што ќе се одржат денеска, утре, во недела, понеделник… кога ќе биде обезбедено присуството на јавниот ...
сите 395 | | | веќе видена

Барањето на ВМРО-ДПМНЕ државниот јавен обвинител Љубомир Јовевски да присуствува на средбите за донесување закон за јавно обвинителство за министерката за ...
сите 395 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека ќе инсистираат на јавна расправа за законот за Јавното обвинителство ако биде вклучена експертската јавност и претставници на ...
сите 395 | | | веќе видена

Синдикатот на Клиничкиот центар категорично се спротивставува на иницијативата за формирање синдикат на УКИМ затоа што потекнува од министерот за образование, ...
сите 63 | | | веќе видена

Лицата кои навршиле 65 години, а немаат 15 години стаж поради тоа што не им биле платени дел од придонесите, ќе може да ги откупат годините стаж што им фалат ...
сите 69 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на утрешната средба со претседателот на Европскиот Совет, Шарл Мишел очекува да добие детали за новата методологија, како и за ...
сите 152 | | | веќе видена

Пред денешната средба на политичките партии и парламентарни групи со министерката за правда Рената Дескоска за законот за Јавно обвинителство, лидерот на СДСМ, ...
сите 395 | | | веќе видена

next