На последната седница на Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ се донесе одлука за распишување на Јавен Повик: За интерес за кандидирање за членови на Републичките ...
сите 134 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија преку соопштение изрази сериозна загриженост затоа што во последните измени и дополнувања на Изборниот законик, што по ...
сите 16 | | | веќе видена

Здружението на граѓани, Граѓанска иницијатива за здраво, достоинствено и возвишено живеење ,,Преродба“ кое минатата недела огранизираше протести пред ...
сите 12 | | | веќе видена

Во Будо центарот „Недеви" вчера во скопската населба Кисела Вода се одржа традиционалниот куп „13 ноември". Натпреварот во карате е во организација на ...
сите 3 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата, задолжен за европски прашања Бујар Османи, во рамки на работната посета на Брисел, денеска имаше неформален брифинг со ...
сите 93 | | | веќе видена

Нели тоа што Грција бара од Македонија да го промени баш овој член од Уставот, за Македонците во соседните земји, е еден вид признавање на постоењето на ...
сите 12 | | | веќе видена

Македонија сега оди напред, единствен остаток од црното време на режимот се пионот Мицкоски и антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ, велат од СДСМ преку ...
сите 131 | | | веќе видена

Голем инцидент се случил по крајот на дуелот помеѓу Борусија Дортмунд и Баерн Минхен, Франк Рибери незадоволен од критиките нападнал новинар и му „залепил" три ...
сите 95 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител донесе наредба за спроведување на истражна постапка против едно лице на возраст од 44 години, осомничен за неовластено производство и ...
сите 53 | | | веќе видена

Над 400 илјади граѓани во Македонија нарачале или купиле производи преку интернет, а најмногу се купува облека и спортска опрема. Спроведената анкета на ...
сите 59 | | | веќе видена

„Езерџиите" за малку ќе прокоцкаа победа откако дозволија Атланта да се врати од -15, Леброн Џејмс со забивање и Чендлер со блокада донесоа победа од ...
сите 91 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, во својство на главен преговарач и шеф на државната делегација за преговори со ЕУ, од денеска ќе ја предводи ...
сите 93 | | | веќе видена

next