Уапсени се двајца млади скопјани кои нападнале 60-годишен скопјанец и му го одзеле возилото. СВР Скопје – Единица за насилен криминал поднесе кривична пријава ...
сите 97 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски кој во Израел учествува на Форумот по повод Меѓународниот ден за сеќавање на Холокаустот 27 јануари и 75-годишнината од ...
сите 103 | | | веќе видена

Ленард го доби извонредниот дуел со Дончиќ, Лос Анџелес Клиперс го победи Далас на негов терен со 110:107. Синоќа се одигра само еден натпревар во НБА, Далас ...
сите 108 | | | веќе видена

Обожавателите на „Престолите“ не се пресреќни од авторот на фантастичниот серијал.Џорџ РР Мартин добива гневни реакции од обожавателите на „Игра на престолите“ ...
сите 7 | | | веќе видена

Вчера Владата го донесе „Планот за управување со светското природно и културно наследство во Охридскиот регион (2020-2029 година)", со акциски план со кој се ...
сите 55 | | | веќе видена

Модерна, професионална и ефикасна служба за надворешно разузнавање, способна во секој момент да се соочува со предизвиците, предвидува новиот закон за Агенција ...
сите 55 | | | веќе видена

Двата предлог закони за измени и дополнувања на Изборниот законик, на кој беа поднесени неколку илјади амандмани се на дневен ред на денешната 123-та ...
сите 104 | | | веќе видена

Хрватскиот министер за надворешни работи, Гордан Грлиќ Радман, пред европратениците повтори дека Западниот Балкан е врвен приоритет за хрватското ...
сите 70 | | | веќе видена

Мотивиран, истраен, упорен, борбен, успешен и горд со себе. Накратко вака би можеле да го опишеме еден од најпознатите македонски бодибилдери Тоше Зафиров. ...
сите 21 | | | веќе видена

Доколку се ревидира методологијата на проширување и доколку Унијата напредува во сопствената реорганизација преговорите на Северна Македонија со Унијата можат ...
сите 70 | | | веќе видена

Наполи се пласираше во полуфинале на Купот на Италија откако вечерва со 1-0 го совлада бранителот Лацио со голот на Лоренцо Инсиње.Малку радост за Наполи и ...
сите 64 | | | веќе видена

Владата вечерва донесе одлука за поништување на одлуките на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи за разрешување и именување на ...
сите 48 | | | веќе видена

24. коло од Премиерлигата донесе неколку возбудливи мечеви, Евертон не победи и покрај тоа што водеше со 2-0 до 94. минута, Челси и со играч помалку не успеа ...
сите 80 | | | веќе видена

Норвешка обезбеди полуфинале на Европското првенство откако денеска со 31-28 славеше над Исланд, Шведска и го загорчи животот на Унгарија со триумф од 24-18 и ...
сите 288 | | | веќе видена

Како признание за најголем филмски успех на македонските филмски уметници и протагонисти на филмот „Медена земја”, Владата на вечерашната седница усвои повеќе ...
сите 55 | | | веќе видена

next