Победата на Србија над САД на Мундобаскетот предизвика „војна" на социјалните мрежи откако еден американски новинар испрати провокативна порака за навивачите ...
сите 238 | | | веќе видена

Новинарите се новите борци за слобода и заштитен механизам и ние мора да ги обезбедиме сите потребни алатки за да можат да ја водат таа борба, рече министерот ...
сите 26 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти ...
сите 145 | | | веќе видена

Седмиот состанок на мешовитата македонско бугарска експертска комисија продолжува денеска во Софија со расправа за ликот и делото и можностите за заедничко ...
сите 84 | | | веќе видена

Според податоците на Државниот завод за статистика во периодот јануари – јули 2019 година, според вкупниот обем на надворешнотрговската размена, Македонија ...
сите 25 | | | веќе видена

Ученици во автобус број 56 кај Сарај попладнево се степале при што извадиле боксирачи и ножеви. Едно 17-годишно момче било пренесено во државната болница ...
сите 43 | | | веќе видена

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за неделникот „Фокус", вели дека преговарачкиот тим на власта не сака да се постигне ...
сите 213 | | | веќе видена

Направена е техничка грешка на службите при преведувањето на огласот објавен во месец март годинава, се вели во реакцијата на Министерството за транспорт и ...
сите 13 | | | веќе видена

next